Logo Przewdonik Katolicki

Pokochać codzienność

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla członków Ruchu Światło-Życie. Ich myślą przewodnią było pytanie Jak pokochać własne życie?. Nauki głosił paulin, ojciec Marcin Ciechanowski z Wielgomłynów k. Częstochowy. Spotkania w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze zbiegły się z 20. rocznicą powstania w tej wspólnocie ruchu oazowego. Każdego...

W Bydgoszczy odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla członków Ruchu Światło-Życie. Ich myślą przewodnią było pytanie „Jak pokochać własne życie?”. Nauki głosił paulin, ojciec Marcin Ciechanowski z Wielgomłynów k. Częstochowy.

Spotkania w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze zbiegły się z 20. rocznicą powstania w tej wspólnocie ruchu oazowego.

Każdego dnia rekolekcjonista zgłębiał oddzielny temat. Pierwszą konferencję zatytułowano „Bóg kocha Ciebie i ma dla Ciebie wspaniały plan”. – Bóg kocha każdego człowieka. Dla każdego przygotował również specjalny plan. Nie zawsze jest to droga łatwa. W jej przebyciu ma właśnie pomóc miłość Chrystusa – powiedział. W drugim dniu ojciec Ciechanowski rozważał temat „Człowiek zgrzeszył i odszedł od Boga”. – Trafnym obrazem jest Przypowieść o miłosiernym samarytaninie, którym jest sam Chrystus. On dźwiga człowieka i pokazuje, że nie ma dna, z którego by go nie wyciągnął – stwierdził. Kolejną myślą były słowa „Jezus Chrystus, jedyny Zbawiciel”. – Musimy zatrzymać się przed obliczem Jezusa. Człowiek godzinami potrafi oglądać telewizję. I jeszcze jest mu za mało. Kiedy zaczyna patrzeć na Najświętszy Sakrament, to już po trzech minutach krzyczy: dość! A przecież tylko Bóg jest godzien tego, aby poświęcać Mu jak najwięcej swojego czasu – powiedział.

Zdaniem moderatora z parafii św. Maksymiliana, ks. Arkadiusza Muzolfa, rekolekcje miały odnowić w młodzieży miłość do Boga i drugiego człowieka. – Pragniemy, aby młodzi zauważyli, że Pan Bóg chce ich prowadzić przez całe życie. Jest to pokazanie pewnej drogi, która jest piękna i wymagająca. Nie ma jednak miłości, która by nie wymagała. Bóg chce, abyśmy ciągle szli do przodu – powiedział.

Jedną z uczestniczek rekolekcji ewangelizacyjnych była Katarzyna Gortych, która korzysta z takiej formy „refleksji nad swoim życiem oraz pogłębienia relacji z Bogiem” już od kilku lat. – Rekolekcje ewangelizacyjne są dla mnie o tyle istotne, że pozwalają skorzystać z różnych form osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem. Może to być spowiedź, kazanie ojca rekolekcjonisty, modlitwa wstawiennicza, wspólny śpiew czy adoracja Najświętszego Sakramentu – powiedziała.

W ostatnim dniu we wspólnej modlitwie wzięli udział wszyscy dotychczasowi animatorzy Ruchu Światło-Życie, którzy pracowali dla młodych na Osowej Górze. Forma oraz tematy rekolekcji były oparte na treściach, które przygotował Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki