Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Adam Suwart
Fot.

» W Żytomierzu na Ukrainie otwarto dom Concordia dla 72 bezdomnych dzieci. Jego inicjatorem jest austriacki jezuita Georg Sporschill, Anioł opuszczonych dzieci w Europie Wschodniej, a pomogli mu w tym augustianie z Klosterneuburg oraz władze Dolnej Austrii, przejmując koszty remontu budynku oraz utrzymania w pierwszym roku jego funkcjonowania. » Metropolita...

» W Żytomierzu na Ukrainie otwarto dom „Concordia” dla 72 bezdomnych dzieci. Jego inicjatorem jest austriacki jezuita Georg Sporschill, „Anioł opuszczonych dzieci w Europie Wschodniej”, a pomogli mu w tym augustianie z Klosterneuburg oraz władze Dolnej Austrii, przejmując koszty remontu budynku oraz utrzymania w pierwszym roku jego funkcjonowania.

» Metropolita lwowski kard. Marian Jaworski udzielił sakry ks. Janowi Niemcowi, urodzonemu i wyświęconemu w Polsce. Został on biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej. Prawie połowa ze 165 kapłanów pracujących w tej diecezji pochodzi z Polski.

» Po raz 46. przed świętami Bożego Narodzenia w Rio de Janeiro Bank Opatrzności, stworzony przez tamtejszą archidiecezję, zorganizował Jarmark Opatrzności. Dochód z niego przeznaczony jest na pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców tego kraju.

» Ponad 3 tys. wiernych przybyłych z całej Kambodży wzięło udział w zakończeniu głównych obchodów 450-lecia obecności Kościoła katolickiego w tym południowoazjatyckim państwie.

» W Pekinie odsłonięto wykonany w brązie pomnik św. Franciszka Ksawerego. Uroczystość odbyła się w tamtejszej parafii Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej w ramach obchodów 500. rocznicy urodzin hiszpańskiego jezuity, patrona misji.

» Podczas dorocznej sesji akademii papieskich filipiński zakonnik o. Fidel Stockl ze Zgromadzenia Kanoników Regularnych Świętego Krzyża (ORC) otrzymał specjalny medal pontyfikatu za pracę „Maryja, wzór i matka życia konsekrowanego. Maryjna synteza teologii życia konsekrowanego na podstawie nauczania Jana Pawła II”. Tradycyjną nagrodę tychże akademii, ustanowioną przez Papieża Polaka, Benedykt XVI przyznał Afrykańskiej Sekcji ds. Kongresów Mariologicznych, związanej z Papieską Akademią Niepokalanej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki