Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

» Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odebrał w Filharmonii Krakowskiej medal Bogaci Miłosierdziem, przyznawany przez diecezjalną Caritas osobom i instytucjom, które pomagają potrzebującym. Kard. Stanisław Dziwisz otrzymał medal za wieloletnią pomoc materialną i duchową dla potrzebujących z całej Polski, świadczoną w czasie pracy u boku Ojca Świętego...

» Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz odebrał w Filharmonii Krakowskiej medal „Bogaci Miłosierdziem”, przyznawany przez diecezjalną Caritas osobom i instytucjom, które pomagają potrzebującym.
Kard. Stanisław Dziwisz otrzymał medal za wieloletnią pomoc materialną i duchową dla potrzebujących z całej Polski, świadczoną w czasie pracy u boku Ojca Świętego Jana Pawła II, a szczególnie za wspieranie budowy i funkcjonowania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rabie Wyżnej.

» Na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej www.diecezja.bielsko.pl codziennie publikowane są kazania przedstawiające najistotniejsze przesłanie wyznaczonej na dany dzień Ewangelii. Autorem rozważań jest ks. Eugeniusz Burzyk. Prezentowane teksty mają inspirować do pogłębiania codziennej liturgii poprzez konfrontowanie swojego życia z przytoczonymi sytuacjami i informacjami, a przede wszystkim do samodzielnego wyciągania wniosków.

» O spokój duszy króla Zygmunta Starego modlili się krakowianie podczas Mszy św. odprawionej 3 grudnia w katedrze na Wawelu. Zygmunt I Stary był wybitnym mecenasem sztuki. Za jego rządów m.in. przebudowano w renesansowym stylu Zamek Królewski na Wawelu, który może się poszczycić największym renesansowym dziedzińcem w Europie. Ufundowana przez króla Kaplica Zygmuntowska w katedrze wawelskiej jest nazywana „perłą toskańskiego renesansu na północ od Alp”. Okres panowania Zygmunta Starego określany jest jako złoty wiek w Polsce.

» Imię kard. Franciszka Macharskiego nosi Archidiecezjalna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Krakowie. Budynek szkoły i nowe organy poświęcił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki