Logo Przewdonik Katolicki

Droga do Chrystusa

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Czterdzieści dorosłych osób, które chcą otrzymać chrzest, uroczyście przyjęto w niedzielę 3 grudnia w Poznaniu do katechumenatu, jak nazywa się okres przygotowujący do przyjęcia chrześcijańskich sakramentów. Podczas Mszy św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej nowo przyjęci katechumeni zostali na początku liturgii wprowadzeni procesyjnie do świątyni przez bp. pomocniczego archidiecezji...

Czterdzieści dorosłych osób, które chcą otrzymać chrzest, uroczyście przyjęto w niedzielę 3 grudnia w Poznaniu do katechumenatu, jak nazywa się okres przygotowujący do przyjęcia chrześcijańskich sakramentów.

Podczas Mszy św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej nowo przyjęci katechumeni zostali na początku liturgii wprowadzeni procesyjnie do świątyni przez bp. pomocniczego archidiecezji poznańskiej Grzegorza Balcerka. Na czole każdego z katechumenów biskup uczynił znak krzyża. Wszyscy otrzymali też księgę Pisma Świętego.

Katechumeni od dwóch miesięcy uczestniczą w przygotowaniach do przyjęcia sakramentów w ramach działającego przy parafii Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego. W Wielką Sobotę, podczas uroczystości Wigilii Paschalnej w poznańskiej katedrze, przyjmą z rąk abp. Stanisława Gądeckiego chrzest oraz przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i zostaną bierzmowani.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki