Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 26 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, biskup włocławski Wiesław A. Mering przewodniczył w bazylice katedralnej Mszy św. koncelebrowanej, podczas której wygłosił homilię. Eucharystia sprawowana była w intencji ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba, ich rodzin i ratowników. Przebieg liturgii transmitowała TV Polonia. » Policjanci,...

» 26 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, biskup włocławski Wiesław A. Mering przewodniczył w bazylice katedralnej Mszy św. koncelebrowanej, podczas której wygłosił homilię. Eucharystia sprawowana była w intencji ofiar katastrofy górniczej w kopalni „Halemba”, ich rodzin i ratowników. Przebieg liturgii transmitowała TV Polonia.

» Policjanci, pracownicy socjalni, kuratorzy sądowi, pracownicy organizacji samorządowych stanowią skład pierwszego w Polsce Zespołu Wczesnej Interwencji w Sytuacji Przemocy w Rodzinie, jaki powstał przy Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Praca zespołu ma przyczynić się do szybszego przepływu informacji, lepszej diagnozy i skuteczniejszego podejmowania działań pomocowych. Ma też zmniejszyć możliwość manipulacji i poczucie bezkarności sprawców przemocy dzięki zastosowaniu przewidzianych prawem metod i środków. Niemal każdego dnia policjanci z Konina interweniują w rodzinach, w których występuje problem alkoholizmu i zwykle z nim związany problem używania przemocy fizycznej lub psychicznej. Od stycznia do końca listopada odnotowano 279 przypadków interwencji; w 118 ofiarami przemocy były kobiety i dzieci poniżej trzynastego roku życia.

» 12 grudnia o godz. 12 w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku (ul. Zamcza 10/12) odbędzie się otwarcie wystawy „Srebra i platery firm warszawskich z XIX i początku XX wieku”. Ekspozycja ma charakter przekrojowej prezentacji srebrnych i posrebrzanych wyrobów stołowych, wykonywanych przez firmy warszawskie od końca XVIII wieku do lat 30. XX wieku. Trzon wystawy stanowi kolekcja Muzeum Mazowieckiego w Płocku, którą uzupełniają eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Ogółem na wystawie zostanie pokazanych ponad 300 sreber i platerów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki