Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w moskiewskiej katedrze katolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia odbyło się 20 stycznia ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych Kościołów i wyznań chrześcijańskich: prawosławnego, ormiańskiego, anglikańskiego i szeregu protestanckich. » Jak co roku w święto św. Agnieszki...

» W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w moskiewskiej katedrze katolickiej pw. Niepokalanego Poczęcia odbyło się 20 stycznia ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych Kościołów i wyznań chrześcijańskich: prawosławnego, ormiańskiego, anglikańskiego i szeregu protestanckich.

» Jak co roku w święto św. Agnieszki Papież pobłogosławił w Watykanie dwa jagnięta, z wełny których zrobione zostaną paliusze dla nowych arcybiskupów metropolitów. Św. Agnieszka, męczennica z IV wieku, jest patronką młodych dziewcząt i czystości.

» Grupa kilkunastu biskupów z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, którzy przebywali z wizytą solidarności w Ziemi Świętej, odwiedziła Betlejem. Goście reprezentowali krajowe konferencje Episkopatu. Biskupi spotkali się z merem Betlejem i gubernatorem tej palestyńskiej prowincji.

» Pod hasłem „Włosi i Kościół: między wiernością a nieposłuszeństwem” ukazał się najnowszy raport włoskiego Instytutu Studiów Politycznych, Gospodarczych i Społecznych EURISPES na temat stosunku Włochów do religii. Wynika z niego, że 87,8 proc. ankietowanych, czyli o 8 proc. więcej niż piętnaście lat temu, uważa się za katolików.

» Nadzieję na jak najszybszą beatyfikację Jana Pawła II ma rzecznik prasowy Watykanu Joaquin Navarro-Valls. – Abstrahując od procesu beatyfikacyjnego, przekonany jestem o jego świętości – powiedział Navarro-Valls we włoskiej telewizji publicznej RAI.

» Benedykt XVI ma nadzieję, że XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie „będą dla wszystkich wymownym znakiem przyjaźni i przyczynią się do umocnienia solidarnego porozumienia między narodami” – napisał w specjalnym liście do arcybiskupa stolicy Piemontu kard. Severino Poletto. Olimpiada rozpocznie się 10 lutego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki