Logo Przewdonik Katolicki

Nauka z mocą

o. Paweł
Fot.

Jest bardzo prosty sposób na wypełnienie kościoła ludźmi na niedzielnej Mszy. Gdyby ludzie spotykali tam naukę z mocą, świątynie pękałyby w szwach. Rekolekcje dla 180 kapłanów. Magdalenka. I prowadząca siostra Bridge McKenna irlandzka mniszka z klasztoru na Florydzie. Znana na świecie z posługi modlitwy o uzdrowienie, prowadzonych rekolekcji i napisanych książek. Po...

Jest bardzo prosty sposób na wypełnienie kościoła ludźmi na niedzielnej Mszy.
Gdyby ludzie spotykali tam naukę z mocą, świątynie pękałyby w szwach.

Rekolekcje dla 180 kapłanów. Magdalenka. I prowadząca siostra Bridge McKenna – irlandzka mniszka z klasztoru na Florydzie. Znana na świecie z posługi modlitwy o uzdrowienie, prowadzonych rekolekcji i napisanych książek. Po latach pamiętam jej głos. Bardzo normalny, serdeczny, ciepły i konkretny.
Głos pełen mocy. Gdy modliła się o uzdrowienie, podchodziła do każdego z nas, kładła rękę na sercu i patrząc na Jezusa w Najświętszym Sakramencie mówiła do Niego z czułością oblubienicy. Nauka z mocą przez kilka dni przemieniała nasze serca.
Kapłan zapalony miłością Bożą to większy cud niż człowiek uwolniony od ducha nieczystego. Kapłan z uwolnionym do miłości sercem to, za chwilę, wielu ludzi uwolnionych z niemocy i udręczeń. To pełen kościół ludzi podniesionych na duchu, pokrzepionych Dobrą Nowiną, wracających do domu z zapałem do życia. I przyciągających do kościoła innych.
„Włożę w jego usta moje słowa” – to obietnica od Boga i zobowiązanie. Ludu prorocki, Pan nie tylko chce mówić do ciebie, ale i poprzez ciebie.
Co zrobić, aby nasze kościoły były pełne nauki z mocą? Dla nas, kapłanów ważna wskazówka jest w pierwszym czytaniu. Prorocza posługa domaga się posłuszeństwa. Jeśli nie mówimy tego, co Bóg chce przez nas powiedzieć, musimy ponieść śmierć. Śmierć zniechęcenia, zgorzknienia, wypalenia, samotności, niewoli grzechowej przychodzi na nas, jeśli nie jesteśmy słuchaczami Słowa, które nas uwalnia i leczy. Z kolei posłuszeństwo Bogu przywraca do życia. Częste wyznawanie tajemnicy miłości Boga do człowieka pomaga nam na nowo tej miłości zakosztować. Głoszenie Życia obdarza nas nowym życiem.
A co my wierni możemy zrobić, aby nasze świątynie były miejscami objawiającego się Boga? Jeśli modlitwa prześladowanych chrześcijan wyprosiła nawet łaskę nawrócenia dla wielkiego prześladowcy Kościoła – Szawła i uczyniła z niego gorliwego apostoła, to o ileż bardziej nasza gorliwa i ufna modlitwa może zaowocować w sercach ludzi, którzy oddali się Bogu, i ludzi dobrej woli i dobrych pragnień (choćby głęboko ukrytych).

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki