Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

» 15 stycznia bp Wiesław Alojzy Mering dokonał poświęcenia witraży w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie. Znajdujące się w nawie głównej świątyni witraże przedstawiają sceny z objawień (m.in. w Fatimie, Lourdes, Gwadelupie). Pasterz diecezji nie krył podziwu dla piękna witraży; wyraził też uznanie dla ich wykonawcy. Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu...

» 15 stycznia bp Wiesław Alojzy Mering dokonał poświęcenia witraży w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie. Znajdujące się w nawie głównej świątyni witraże przedstawiają sceny z objawień (m.in. w Fatimie, Lourdes, Gwadelupie). Pasterz diecezji nie krył podziwu dla piękna witraży; wyraził też uznanie dla ich wykonawcy. Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Ładu Bożego”

» 17 stycznia we Włocławskim Centrum Kultury miało miejsce spotkanie wigilijne Polskiego Związku Niewidomych. Na Wigilii obecni byli zaproszeni przez PZN goście: prezydent Włocławka Władysław Skrzypek i ks. Marek Kryska z włocławskiej Caritas.

» Dwie szkoły z Włocławka znalazły się na liście najlepszych szkół średnich w kraju w rankingu ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”. Organizatorzy wzięli pod uwagę 387 szkół (które w ub. roku szkolnym miały co najmniej dwóch laureatów bądź finalistów w 30 olimpiadach). W województwie kujawsko-pomorskim jedenaste miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku uplasował się na 15. pozycji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki