Logo Przewdonik Katolicki

Warto rozmawiać o wolności

Marcin Makohoński
Fot.

W dniach 27-29 października w Domu Rekolekcyjnym w Powidzu odbyły się rekolekcje dla młodzieży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie. Tematem konferencji i wspólnych dyskusji było szeroko rozumiane zagadnienie wolności. W trzydniowych rekolekcjach, zorganizowanych pod hasłem: Wolnymi bądźmy, uczestniczyło 28 młodych ludzi. Były wśród nich zarówno osoby...

W dniach 27-29 października w Domu Rekolekcyjnym w Powidzu odbyły się rekolekcje dla młodzieży z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie. Tematem konferencji i wspólnych dyskusji było szeroko rozumiane zagadnienie wolności.

W trzydniowych rekolekcjach, zorganizowanych pod hasłem: „Wolnymi bądźmy”, uczestniczyło 28 młodych ludzi. Były wśród nich zarówno osoby zaangażowane w parafialne duszpasterstwo młodzieży, jak i takie, które nie są w żaden sposób włączone w życie swojej parafii. Niektórzy z nich nie ukrywali, iż przybyli z czystej ciekawości, odjeżdżali jednak radośni i umocnieni.

– Przez trzy dni modliliśmy się wspólnie na bardzo „oryginalnym” różańcu, uczestniczyliśmy w Eucharystiach i rozważaliśmy Pismo Święte – mówi ks. Adam Sawicki, wikariusz z Czerniejewa. – Chcieliśmy także doświadczyć swoistego wytchnienia od tego, co oferuje nam świat. Od telewizji, radia, komórek... Staraliśmy się docenić urok ciszy i skupienia, a jednocześnie chcieliśmy tworzyć radosną wspólnotę. Okazało się, że animatorzy rekolekcji mogli liczyć na pomoc uczestników w prowadzeniu modlitw. Bez większego problemu zawiązała się także grupa służby ołtarza, która czytała Słowo Boże i służyła w czasie Eucharystii. Jako organizatorzy, chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim za obecność, modlitwę i dodanie nam wiary w młodych ludzi. Jesteśmy wdzięczni również tym, którzy pomagali nam w animowaniu i wsparli nas finansowo, za co szczególnie dziękujemy Kołu Wspierania Powołań Kapłańskich z Czerniejewa.

Na podstawie relacji ks. Adama Sawickiego

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki