Logo Przewdonik Katolicki

Nadzór specjalny

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Program Zero tolerancji dla przemocy w szkole ma służyć poprawie dyscypliny i bezpieczeństwa w szkołach zapowiedział wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Założenia programu zostały przedstawione w Gimnazjum nr 2 w Gdańsku symbolicznym miejscu, w którym kilka tygodni temu doszło do molestowania seksualnego14-letniej Ani przez jej kolegów z klasy....

Program „Zero tolerancji” dla przemocy w szkole ma służyć poprawie dyscypliny i bezpieczeństwa w szkołach – zapowiedział wicepremier, minister edukacji Roman Giertych. Założenia programu zostały przedstawione w Gimnazjum nr 2 w Gdańsku – symbolicznym miejscu, w którym kilka tygodni temu doszło do molestowania seksualnego14-letniej Ani przez jej kolegów z klasy. Dzień później dziewczynka popełniła samobójstwo.

Program „Zero tolerancji” ma umocnić rolę dyrektora szkoły i dodać rozdział nt. praw i obowiązków ucznia. Minister Giertych chce, by dyrektor szkoły mógł sprawdzać trzeźwość uczniów i zobowiązywać ich do „zadośćuczynienia za krzywdy poprzez pracę społeczną na rzecz szkoły czy środowiska lokalnego”. W sytuacjach ostatecznych karą ma być skierowanie ucznia do ośrodka wsparcia wychowawczego.

Według założeń programu, w statutach szkół znajdą się też zapisy o „godnym stroju” ucznia i zakazie używania telefonów komórkowych na lekcji. Resort edukacji ustanowi też specjalną „nagrodę za solidarność” dla tych, którzy pomagają innym „w sytuacji gnębienia przez kolegów czy koleżanki”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki