Logo Przewdonik Katolicki

Bądź z nami, nadziejo

Ks. Mirosław Miłek
Fot.

Minął rok od dnia odejścia do Pana ks. prał. Józefa Kucharskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. 21 września, podczas Eucharystii rocznicowej, kapłani sieradzcy i z dekanatu sieradzkiego drugiego, rodzina zmarłego i liczni parafianie łączyli się w modlitwie i wdzięczności, uwielbiając Boga za kapłaństwo i dzieło życia księdza prałata. Przed Mszą...

Minął rok od dnia odejścia do Pana ks. prał. Józefa Kucharskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. 21 września, podczas Eucharystii rocznicowej, kapłani sieradzcy i z dekanatu sieradzkiego drugiego, rodzina zmarłego i liczni parafianie łączyli się w modlitwie i wdzięczności, uwielbiając Boga za kapłaństwo i dzieło życia księdza prałata.

Przed Mszą św. postać ks. Józefa Kucharskiego, budowniczego kościoła Najśw. Serca Jezusowego w Sieradzu, wspominał proboszcz par. Chojne ks. kan. Jerzy Kwiatkowski. Eucharystii przewodniczył niżej podpisany, obecny proboszcz parafii, a słowo Boże wygłosił ks. Włodzimierz Toboła. Po Komunii św. celebransi – przyjaciele zmarłego, wraz z jego braćmi, odsłonili umieszczoną w kościele tablicę upamiętniającą śp. ks. prał. Józefa Kucharskiego.

Po obrzędzie poświęcenia tablicy wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a na zakończenie przedstawiciel sieradzkiej „Solidarności” podzielił się z zebranymi wspomnieniem o śp. księdzu prałacie, o jego zaangażowaniu społecznym i trosce o ludzi pracy. Trzeba sobie uświadomić, że rocznica śmierci nie powinna być powodem do smutku, rozpamiętywania upływu czasu i potęgi śmierci. Przeciwnie, powinna być okazją do odkrywania okruchów nadziei, tak potrzebnej współczesnemu człowiekowi. Rocznica śmierci ks. prał. Józefa Kucharskiego pozwoliła wielu ludziom odkryć, że choć życie ulega skutkom czasu, chorobom i śmierci, to jednak nad tym wszystkim jest Bóg. Wiara w takiego Boga może stanowić – i stanowi – nienaruszalny filar nadziei. Czym jest nadzieja? Sługa Boży Jan Paweł II uczył, że jedyną nadzieją świata jest Chrystus. Nadzieja jest Bożym darem dla człowieka, jest światłem w ciemności. Przez pryzmat nadziei patrzmy na swoje życie, na życie i śmierć śp. ks. Józefa Kucharskiego. Dziękujemy Bogu za wielkie dzieło budowy Kościoła duchowego i kościoła materialnego, które przez lata na sieradzkiej ziemi urzeczywistniał ten zacny, szlachetny kapłan.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki