Logo Przewdonik Katolicki

Stały konfesjonał w Sieradzu

Ks. Mirosław Miłek
Fot.

Nadzieja jest potrzebna człowiekowi jak chleb i woda. Jeśli jako chrześcijanie jesteśmy odpowiedzialni za poziom nadziei w świecie (jak mawiał ks. prof. Janusz Pasierb), to tym bardziej jako naznaczeni sakramentem święceń i posłani przez Pana. Herman Broder, bohater powieści Isaaca Singera Wrogowie, wypowiada smutne zdanie, określające jego stan wewnętrzny: ,,Teraz nie...

Nadzieja jest potrzebna człowiekowi jak chleb i woda. Jeśli jako chrześcijanie jesteśmy odpowiedzialni za poziom nadziei w świecie (jak mawiał ks. prof. Janusz Pasierb), to tym bardziej jako naznaczeni sakramentem święceń i posłani przez Pana.

Herman Broder, bohater powieści Isaaca Singera „Wrogowie”, wypowiada smutne zdanie, określające jego stan wewnętrzny: ,,Teraz nie mam już żadnej nadziei, a od tego umiera się szybciej niż na raka”. Jakże wielu jest we współczesnym świecie ludzi tak samo myślących! A przecież wszyscy mogą dostąpić Miłosierdzia Bożego.

Odpowiedzią na potrzebę czasu, na lęki i strapienia współczesnych ludzi zagrożonych utratą religijnej nadziei jest urzeczywistniana od 1 września 2006 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu inicjatywa w postaci „stałego konfesjonału”.

W kaplicy Miłosierdzia Bożego codziennie dyżurują spowiednicy z dekanatu sieradzkiego i okolic Sieradza. Dzięki temu wierni mogą nie zwlekając przystąpić do sakramentu pojednania. W związku z tą duszpasterską inicjatywą, w słowie z 14 sierpnia 2006 r. skierowanym do wiernych, biskup diecezjalny Wiesław Alojzy Mering napisał: ,,Cieszę się, że Rok Nadziei przynosi jej bardzo zasadniczą realizację w postaci codziennych dyżurów w konfesjonale – to jest dokładnie dawanie ludziom znaków Bożego Miłosierdzia poprzez sakramentalną posługę. Niech św. Siostra Faustyna, patronująca kaplicy Miłosierdzia Bożego, napełnia serca spowiedników cierpliwością, wytrwałością i zrozumieniem udziału w wielkich, Bożych misteriach! Dziękuję za tę inicjatywę wszystkim, którzy tak ochoczo włączają się w jej realizację! Całym sercem błogosławię spowiednikom”.

Niech to dzieło przywraca nadzieję wszystkim, którzy ją utracili, doświadczając misterium iniquitatis (tajemnicy zła).

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki