Logo Przewdonik Katolicki

Wotum wdzięczności

Ks. Mirosław Miłek
Fot.

W diecezji włocławskiej Rok Eucharystii jest obchodzony również jako Rok św. Faustyny, wielkiej czcicielki Jezusa Eucharystycznego. 25 sierpnia 2005 r. minie setna rocznica urodzin świętej. W Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich przygotowania duchowe do obchodów rozpoczęto w roku ubiegłym. Zyskały one szczególny wymiar w grudniu, podczas misji miłosierdzia....

W diecezji włocławskiej Rok Eucharystii jest obchodzony również jako Rok św. Faustyny, wielkiej czcicielki Jezusa Eucharystycznego. 25 sierpnia 2005 r. minie setna rocznica urodzin świętej.W Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich przygotowania duchowe do obchodów rozpoczęto w roku ubiegłym. Zyskały one szczególny wymiar w grudniu, podczas misji miłosierdzia. Wówczas też w ołtarzu kościoła został umieszczony i poświęcony obraz "Jezu, ufam Tobie" - kopia wizerunku łagiewnickiego.
Materialne wotum wdzięczności rodzinnej parafii św. Faustyny za dar jej życia i posłannictwa stanowi ołtarz polowy z obrazem kanonizacyjnym. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia, bp Stanisław Gębicki poświęcił w Świnicach Warckich plac, na którym niebawem przystąpiono do rozbudowy kościoła. Nowa część (z zakrystią, kaplicą pogrzebową i innymi pomieszczeniami) mierzyć będzie 320 metrów kw.
Od 21 czerwca wznoszone są mury od strony zachodniej i południowej. Trwają przygotowania tej części kościoła do aktu wmurowania kamienia węgielnego, co nastąpi podczas centralnych obchodów Roku św. Faustyny, w niedzielę, 28 sierpnia br. Przewodniczyć im będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk. Kamień węgielny wydobyty z Golgoty, jak również kamienie z fundamentów domu rodzinnego św. Faustyny w Głogowcu i z jej grobu w Krakowie, zostały pobłogosławione przez Jana Pawła II, 21 września 2004 r.
Rozbudowujemy sanktuarium z myślą o tym, aby przybywający tu coraz liczniej pielgrzymi mogli w godnych warunkach modlić się, uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Ufamy, że obecność Jezusa w kościele, w którym Helenka Kowalska przeżyła najpierwsze spotkania z Panem, w miejscu, gdzie "wszystko się zaczęło", jest i zawsze będzie dla ludzi źródłem wiary, mocy i nadziei.

Osoby, które chciałyby wesprzeć materialnie dzieło rozbudowy, mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto:
Rozbudowa Sanktuarium Urodzin i Chrztu
św. Siostry Faustyny przy parafii w Świnicach Warckich
LBS Strzałkowo
43 8543 0000 2004 4000 2228 0001

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki