Logo Przewdonik Katolicki

Młodzi z Papieżem

Adam Gajewski
Fot.

Przez cztery dni w krajeńskim Złotowie młodzież kolejny już raz zamyśli się nad duchową spuścizną Ojca Świętego Jana Pawła II. Bez zadęcia, patosu; pomiędzy modlitwę, rozważania, konferencje wpleciono śpiew, taniec, czas na długie rozmowy. Chcemy tworzyć klimat podobny do tego, jaki wielu z nas zna ze spotkań na Lednicy czy ze Światowych Dni Młodzieży. tłumaczy...

Przez cztery dni w krajeńskim Złotowie młodzież kolejny już raz zamyśli się nad duchową spuścizną Ojca Świętego Jana Pawła II. Bez zadęcia, patosu; pomiędzy modlitwę, rozważania, konferencje wpleciono śpiew, taniec, czas na długie rozmowy. – Chcemy tworzyć klimat podobny do tego, jaki wielu z nas zna ze spotkań na Lednicy czy ze Światowych Dni Młodzieży. – tłumaczy Mateusz Klimek, jeden z głównych organizatorów ZDM.

Mateusz początki złotowskiego projektu wiąże z osobą ks. Zbigniewa Grzegorzewskiego, diecezjalnego asystenta Ruchu Światło-Życie. Gdy ksiądz Zbyszek pełnił swą posługę w Złotowie, wpadł na pomysł organizowania specjalnego młodzieżowego triduum. Po jego wyjeździe nie chcieliśmy idei zaniechać, gasić wyzwolonej energii. Doszliśmy do wniosku, iż Pokolenie JPII wciąż musi odkrywać przekaz swego patrona. Zrodziła się nazwa – Złotowskie Dni Młodzieży z Janem Pawłem II. Duszpasterską opiekę nad spotkaniami objęli tutejsi misjonarze Świętej Rodziny z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kapłani związani z Oazą – objaśnia rozmówca.

Czekają na wszystkich
Na ZDM przybywają młodzi ludzie nie tylko z najbliższej okolicy, choć ci oczywiście dominują. Jest już tradycją, że do Złotowa ściąga duża grupa bydgoskich „oazowiczów”. Złotowianka, Hania Chyża, zachęca: – Informacja o naszych spotkaniach rozchodzi się bardzo szybko. „Oazowe” rekolekcje w Suchej, dni wspólnoty integrują młodzież rozsianą po całej diecezji. Sprzyja to sprawnej komunikacji. Oczywiście zaproszeni są nie tylko członkowie Ruchu Światło-Życie. Czekamy na wszystkich młodych! Staramy się zawsze, aby każdy czuł się w naszej wspólnocie jak najlepiej, wyjechał stąd duchowo ubogacony.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki