Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» północnych stanach Nigerii, w których przeważają muzułmanie, a zwłaszcza w tych, w których wprowadzono prawo koraniczne szariat. Szczególnie dzieci doświadczają różnych upokorzeń i dyskryminacji ze strony zarówno nauczycieli, jak i swych kolegów. » Trzy zasady, jakimi powinna kierować się reklama, wymienił abp John Foley, przewodniczący Papieskiej Rady...

» północnych stanach Nigerii, w których przeważają muzułmanie, a zwłaszcza w tych, w których wprowadzono prawo koraniczne – szariat. Szczególnie dzieci doświadczają różnych upokorzeń i dyskryminacji ze strony zarówno nauczycieli, jak i swych kolegów.

» Trzy zasady, jakimi powinna kierować się reklama, wymienił abp John Foley, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Twórcy reklam powinni pamiętać, że: być znaczy więcej niż mieć; każdy człowiek powinien być traktowany z szacunkiem, celem przekazu musi być dobro wspólne. Zasady te podał podczas międzynarodowej konferencji specjalistów od reklamy w Helsinkach.

» Rada Stała Konferencji Episkopatu Węgier wydała oświadczenie w związku z polityczno-społecznym kryzysem w kraju, w którym wezwała do „rozwiązywania problemów w duchu moralnej odnowy, prawdy i sprawiedliwości”. Zdecydowanie potępiła też „łamiący prawo wandalizm”. Przypomniała również o „poszanowaniu podstawowych praw demokracji, jakimi są wolność słowa i zgromadzeń”.

» Do szczególnej modlitwy z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju wezwała wspólnoty chrześcijańskie Światowa Rada Kościołów. Ekumeniczna organizacja zachęciła też do organizowania w tej intencji specjalnych liturgii. Hasłem tegorocznych obchodów były słowa: „Nieustannie poszukujemy pokoju”.

» Bp Joseph Wu Qinjing z chińskiej diecezji Zhouzhi, nieuznawany przez chińskie władze, odzyskał wolność po porwaniu przez zamaskowanych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Biskup ujawnił, że został zmuszony do podpisania oświadczenia przyznającego, że jego święcenia biskupie były nielegalne. Obecnie 38-letni hierarcha przebywa w szpitalu z powodu lekkiego wstrząsu mózgu.

» Hamburg będzie pierwszym niemieckim miastem, w którym stanie pomnik Jana Pawła II. Monument odlany z brązu będzie mierzył 2,3 metra. Gotowy już projekt popiersia (na zdjęciu) zaprezentowali Hans-Jochen Jaschke, bp pomocniczy archidiecezji Hamburg i rzeźbiarz Józek Nowak.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki