Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» We Wrocławiu zakończyło się trzydniowe sympozjum Towarzystwa Teologów Dogmatyków. W tym roku dogmatycy z całej Polski zajmowali się, perspektywami polskiej teologii oraz jej specyfiką merytoryczną i metodologiczną. Podsumowując sympozjum o. prof. Napiórkowski zaznaczył, że to, co działo się we Wrocławiu, jest odpowiedzią na apel Jana Pawła II, który spotykając się z teologami...

» We Wrocławiu zakończyło się trzydniowe sympozjum Towarzystwa Teologów Dogmatyków. W tym roku dogmatycy z całej Polski zajmowali się, perspektywami polskiej teologii oraz jej specyfiką merytoryczną i metodologiczną. Podsumowując sympozjum o. prof. Napiórkowski zaznaczył, że to, co działo się we Wrocławiu, jest odpowiedzią na apel Jana Pawła II, który spotykając się z teologami Europy Środkowej i Wschodniej wzywał ich, żeby szukali własnej tożsamości.

» Na zaproszenie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów przybył do Polski znany na całym świecie amerykański redemptorysta o. Tom Forrest, zaangażowany w dzieła nowej ewangelizacji. Przepowiadał on Ewangelię już w ponad 104 krajach świata. Był częstym gościem Ojca Świętego Jana Pawła II. O. Forrest pracował również w watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Obecnie jest dyrektorem katolickiego programu „Ewangelizacja 2000”, promującego odnowę życia chrześcijańskiego przez modlitwę, proklamację Słowa i formację ewangelizatorów.

» Pierwszy i najdłużej działający niezależny producent telewizyjny w Polsce, Fundacja Filmów i Programów Katolickich Video Studio Gdańsk, obchodził jubileusz 25-lecia. Z tej okazji podczas dyskusji poświęconej wolności telewizji i kina w Polsce w Dworze Artusa w Gdańsku spotkali się reżyserzy, operatorzy, historycy i producenci filmowi.

» Prawie 20 mln zł ofiarowali Polacy w 2005 roku na rzecz wspierania misji, przy czym największy entuzjazm i gotowość pomocy okazują ludzie ubodzy, co świadczy o tym, że misje są sprawą wiary. Mówił o tym krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM) w Polsce ks. Jan Piotrowski w Niepokalanowie, gdzie odbyło się spotkanie środowisk misyjnych z całej Polski.

» Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę intencję modlitewną na październik: O kreowanie i szerzenie kultury chrześcijańskiej w życiu osobistym, rodzinnym oraz społecznym w Polsce.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki