Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

Arcybiskup Stanisław Dziwisz przyjął prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Po rozmowie, która upłynęła w ciepłej i serdecznej atmosferze, poinformowano, że dyskusja dotyczyła obecnego stanu relacji państwa i Kościoła. Bądźmy życzliwi dla rządu, potrzebuje on teraz naszego poparcia powiedział biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Adam Dyczkowski na spotkaniu...

» Arcybiskup Stanisław Dziwisz przyjął prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Po rozmowie, która upłynęła w ciepłej i serdecznej atmosferze, poinformowano, że dyskusja dotyczyła obecnego stanu relacji państwa i Kościoła.

» Bądźmy życzliwi dla rządu, potrzebuje on teraz naszego poparcia – powiedział biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Adam Dyczkowski na spotkaniu opłatkowym członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze.

» Wspólny obiad, rozmowy, opowieści o rodzinnych stronach, muzyka – polskie i czeczeńskie rodziny spotkały się w ramach programu prowadzonego przez Centrum Wolontariatu. Dzień Uchodźcy i Migranta spędzili wspólnie w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie.

» Poznań stara się, by być gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé – poinformował KAI metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Stolica Wielkopolski byłaby po Wrocławiu i Warszawie trzecim polskim miastem, które podejmowałoby uczestników spotkań Wspólnoty z Taizé.

» Aktorka Ewa Błaszczyk, dziennikarz Mateusz Dzieduszycki, holenderski nauczyciel Jos van Lieshout oraz ksiądz Jan Bielański zostali laureatami dorocznych Medali św. Brata Alberta. Medale św. Brata Alberta przyznawane są osobom i instytucjom przez Fundację im. Św. Brata Alberta z Radwanowic pod Krakowem za pomoc chorym, niepełnosprawnym i ubogim.

» Ponad 400 osób wzięło udział w opłatku środowisk twórczych u Prymasa Polski kard. Józefa Glempa. Omawiając plany na najbliższy rok, kard. Glemp stwierdził, że najważniejszym wydarzeniem będzie pielgrzymka Ojca Świętego do Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki