Logo Przewdonik Katolicki

Pamiętali o głodnych

Marcin Jarzembowski
Fot.

Powinniśmy umieć się wzajemnie obdarowywać wielorakim dobrem, darem człowieczeństwa, darem serca, darem pamięci i troski wzajemnej, darem troskliwej myśli i czynu mówił Sługa Boży Jan Paweł II. Jego słowa na co dzień realizują członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Brzozie, którzy w grudniu ubiegłego roku przeprowadzili zbiórkę żywności. Nie zmarnowaliśmy...

„Powinniśmy umieć się wzajemnie obdarowywać wielorakim dobrem, darem człowieczeństwa, darem serca, darem pamięci i troski wzajemnej, darem troskliwej myśli i czynu” – mówił Sługa Boży Jan Paweł II. Jego słowa na co dzień realizują członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Brzozie, którzy w grudniu ubiegłego roku przeprowadzili zbiórkę żywności.

Nie zmarnowaliśmy okazji, żeby pomóc – mówią organizatorzy. Akcja odbywała się po raz drugi i została przeprowadzona na terenie dwóch sklepów w Brzozie. – Zbiórka była możliwa dzięki ich właścicielom, a także łaskawemu spojrzeniu sprzedawców – przyznał szef Parafialnego Zespołu Caritas w Brzozie Andrzej Kubiak. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, a także z Gimnazjum zebrali ponad pięćset kilogramów żywności. – Taka była postawa i szczodrość osób, które odwiedziły w tych dniach sklepy. Część kupujących zamiast artykułów ofiarowała nam pieniądze, które wrzucała do specjalnych puszek. Było to ponad pięćset złotych – dodał Kubiak.
Zebrane dary trafiły do podopiecznych placówek wychowawczych w Brzozie i Przyłękach. Cała akcja pokazała, że wszyscy – zarówno potrzebujący, jak i darczyńcy, wiedzą, że głodnych należy nakarmić, że takie uczynki nadają sens codziennemu życiu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki