Logo Przewdonik Katolicki

Padło kilkadziesiąt goli

Marcin Jarzembowski
Fot.

Prawie 70 osób wzięło udział w rozegranym 7 stycznia I Oazowym Turnieju Piłki Nożnej. Na parkiecie walczyło dziewięć drużyn z terenu diecezji bydgoskiej pięć z oazy młodzieżowej, a cztery z Domowego Kościoła. Nagrodą dla zwycięzców był puchar diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie. Każdy z przegranych otrzymał dyplom uznania oraz piłkę nożną! Pomysł...

Prawie 70 osób wzięło udział w rozegranym 7 stycznia I Oazowym Turnieju Piłki Nożnej. Na parkiecie walczyło dziewięć drużyn z terenu diecezji bydgoskiej – pięć z oazy młodzieżowej, a cztery z Domowego Kościoła. Nagrodą dla zwycięzców był puchar diecezjalnego moderatora Ruchu Światło-Życie. Każdy z przegranych otrzymał dyplom uznania oraz… piłkę nożną!

Pomysł turnieju zrodził się wśród młodych ludzi podczas wspólnych rekolekcji. Przygotowania trwały blisko dwa miesiące. – Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zorganizujemy następne edycje. Cieszymy się, że dopisała publiczność, a przede wszystkim, że dominowała czysta gra, o którą często trudno w sporcie. Przed każdym meczem odmawialiśmy modlitwę – przyznaje organizator Jakub Piątkowski, od ośmiu lat w oazie.
Na parkiecie nie zabrakło kobiet – wśród nich znalazła się Aleksandra Rusiniak z parafii św. Mateusza w Bydgoszczy. – Oprócz dzisiejszego turnieju nasze wspólnoty starają się spotykać każdego tygodnia. To świadczy o tym, że nie jesteśmy tylko rozmodleni, ale że potrafimy się dobrze bawić i pokazywać innym chrześcijańskiego ducha – tłumaczy.
Wśród bramkarzy znalazł się Henryk Michalak ze wspólnoty Domowego Kościoła. – Poziom gry był wysoki, w dodatku towarzyszyła nam dobra zabawa. Wśród tych osób i my – starsi czujemy się jeszcze młodo. Niestety, wpuściłem kilka bramek – wyznał. Zawodnikom sędziował Marek Piątkowski. – Widać było, że młodzież trenuje. To nie była „kopanina”, tylko przemyślane akcje, a do tego integracja środowiska, którą cały czas chcemy rozwijać – dodał.
Mecze były rozgrywane najpierw w danej kategorii pomiędzy drużynami. Później najlepsze z nich wzięły udział w rozgrywkach finałowych. Padło kilkadziesiąt bramek! Pierwsze miejsce zajęła drużyna oazowiczów z parafii św. Mateusza w Bydgoszczy, drugie – drużyna Domowego Kościoła z tej samej wspólnoty, a trzecie – zawodnicy Domowego Kościoła z parafii św. Marka w Bydgoszczy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki