Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 13 września w kościele MB Fatimskiej w Turku bp W. A. Mering przewodniczył Mszy św. w intencji dzieci nienarodzonych i wygłosił homilię. Blisko 250 wiernych złożyło przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; po Eucharystii odbyła się procesja na cmentarz komunalny w Słodkowie, gdzie ksiądz biskup poświęcił tablice upamiętniające dzieci nienarodzone. » 16...

» 13 września w kościele MB Fatimskiej w Turku bp W. A. Mering przewodniczył Mszy św. w intencji dzieci nienarodzonych i wygłosił homilię. Blisko 250 wiernych złożyło przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; po Eucharystii odbyła się procesja na cmentarz komunalny w Słodkowie, gdzie ksiądz biskup poświęcił tablice upamiętniające dzieci nienarodzone.

» 16 września w WSD we Włocławku odbyło się spotkanie formacyjne dla najmłodszych prezbiterów diecezji włocławskiej, zorganizowane przez ks. prał. dr. Tadeusza Lewandowskiego – wikariusza biskupiego odpowiedzialnego za stałą formację duchową prezbiterów.

» 16 września bp W. A. Mering wmurował kamień węgielny pod nową świątynię w Dąbiu Kujawskim. Obecny drewniany kościół z 1789 r. nie nadaje się do remontu. Dzieło budowy zostało zainicjowane w 1997 r. przez proboszcza ks. Kazimierza Marchlewskiego i parafian z Dąbia. Wzniesione są już mury i część wieży kościoła, którego projektantem jest mgr inż. arch. Bartłomiej Kołodziej z Włocławka.

» 17 września w par. św. Barbary w Turku gościł kwartet wokalno-muzyczny Mandragora z par. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni. Zespół, którego opiekunem duchowym jest ks. kan. Marek Wende, występował podczas Mszy św. niedzielnych.

» Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zaprasza dekanalnych duszpasterzy rodzin oraz świeckich współpracowników poradnictwa rodzinnego na konferencję diecezjalną, która odbędzie się 7 października w Kole. O godz. 10 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie Msza św. Konferencję „Wychowanie do czystości” wygłosi Teresa Król z Krakowa. Ponadto do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli Ruchu Czystych Serc i redakcję „Miłujcie się” z Poznania.
W programie uwzględnione jest spotkanie organizacyjne kandydatów do Studium Życia Rodzinnego.
Organizatorzy liczą na obecność katechetów, nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, wychowawców i rodziców. Na miejscu będzie można zapoznać się i skorzystać z oferty wydawnictwa RUBIKON.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki