Logo Przewdonik Katolicki

NAGRODZENI

Barbara Sawic
Fot.

Dożynkowe wieńce symbolizują całość zbiorów żniwnych. Mają różne formy: obok klasycznych, wykonanych według starych wzorów, nie brak obecnie wieńców współczesnych, o dowolnej kompozycji, odwołujących się formą do religii, historii, obyczajowości. Wszystkie wykonywane są z wielką precyzją, bowiem zgodnie z tradycją podczas dożynek odbywa się konkurs na najpiękniejszy wieniec....

Dożynkowe wieńce symbolizują całość zbiorów żniwnych. Mają różne formy: obok klasycznych, wykonanych według starych wzorów, nie brak obecnie wieńców współczesnych, o dowolnej kompozycji, odwołujących się formą do religii, historii, obyczajowości. Wszystkie wykonywane są z wielką precyzją, bowiem zgodnie z tradycją podczas dożynek odbywa się konkurs na najpiękniejszy wieniec. Dwa najważniejsze cele konkursu to kultywowanie polskiej tradycji ludowej i promocja regionalnej twórczości ludowej. Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy czytelnikom listę parafii i miejscowości, z których wieńce zyskały uznanie jury podczas tegorocznego diecezjalnego dziękczynienia za plony w parafii św. Prokopa w Konecku.

Pierwsze miejsce
Parafia św. Doroty w Grochowach; bł. Michała Kozala BM w Lipnie, bł. Michała Kozala BM w Trzebiegoszczu, Przemienienia Pańskiego w Galewie; Chrystusa Króla we Włocławku, św. Andrzeja Ap. w Małyniu, św. Barbary w Turku (Szadów); św. Marcina Bp. w Kamionaczu.

Drugie miejsce
Parafia św. Michała Archanioła w Russocicach; św. Dominika w Chodczu; św. Prokopa w Konecku (Spoczynek); św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach.

Trzecie miejsce
Parafia NMP Częstochowskiej w Cettach (Józefowo); św. Prokopa w Konecku (Opalanka); Wniebowzięcia NMP w Radziejowie; św. Prokopa w Konecku (Kajetanowo); św. Barbary w Turku (Chlebów); NMP Częstochowskiej w Cettach; św. Antoniego w Czerniewicach; św. Jakuba w Chełmicy Dużej; św. Prokopa w Konecku (Pomiany); św. Prokopa w Konecku (Kamieniec); św. Prokopa w Konecku (Święte).

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki