Logo Przewdonik Katolicki

Zobaczyliśmy Betlejem

Elżbieta Nejman
Fot.

Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc. Ta myśl Sługi Bożego Jana Pawła II towarzyszyła I Powiatowemu Przeglądowi Jasełek Bożonarodzeniowych, zorganizowanemu 14 stycznia br. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie (par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny). Głównym organizatorem przedsięwzięcia...

„Tajemnica Nocy Betlejemskiej trwa bez przerwy, wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc”. Ta myśl Sługi Bożego Jana Pawła II towarzyszyła I Powiatowemu Przeglądowi Jasełek Bożonarodzeniowych, zorganizowanemu 14 stycznia br. w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Lipnie (par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny).

Głównym organizatorem przedsięwzięcia była dyrekcja szkoły – dyr. Mieczysław Warzyński i wicedyrektor Hanna Kułak, a organizatorem zespół w składzie: Elżbieta Nejman, Magdalena Motylińska (katechetki), Magdalena Detmer, Renata Trojanowska i Maria Wronczewska (nauczycielki). Honorowy patronat objął biskup senior Bronisław Dembowski, obecny w dniu przeglądu wraz z innymi znakomitymi gośćmi, wśród których byli: proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie ks. prał. Franciszek Cieślak, starosta lipnowski Przemysław Gęsicki, komisarz rządowy m. Lipna Stanisław Sławkowki, dyrektorzy szkół i instytucji, młodzież szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami oraz mieszkańcy Lipna. Przedstawienia oceniało jury w składzie: ks. prał. Franciszek Cieślak, proboszcz par. bł. Michała Kozala BM w Lipnie ks. Stefan Maćczak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej Adam Wróbel, starszy wizytator KPKO Teresa Frankiewicz, emerytowana nauczycielka Łucja Ozimek, organista z parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie Marcin Złakowski.
Dużą pomocą w organizacji przedsięwzięcia służyli sponsorzy. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez ks. prał. F. Cieślaka, starostę P. Gęsickiego, komisarza S. Sławkowskiego i dyrektora gimnazjum M. Warzyńskiego. A oto lista nagrodzonych:
Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały Publiczne Gimnazjum w Karnkowie i Publiczne Gimnazjum w Tłuchowie, drugie miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kikole, trzecie, również ex aequo, Publiczne Gimnazjum w Chalinie i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Nagrody za najlepszą grę aktorską ufundowała redakcja gazety „Nowości”. W trakcie przeglądu przedstawień jasełkowych odbył się konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Uznano, że pierwsze miejsce należy się uczniom z Chalina, a drugie i trzecie – młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Lipnie. Gratulujemy nagrodzonym. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tegorocznym przeglądzie. Już dziś zapraszamy na jego drugą edycję, która odbędzie się za rok.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki