Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» 24 września o godz. 17 w poznańskiej katedrze odbędzie się kolejna prezentacja w ramach cyklu Verba Sacra Modlitwy katedr polskich z udziałem aktora Teatru Narodowego Mariusza Bonaszewskiego. W jego interpretacji usłyszymy fragmenty Księgi Daniela. Oprawę muzyczną przygotowała prof. Elżbieta Karolak z Akademii Muzycznej. Wstęp wolny. » Akcja Katolicka...

» 24 września o godz. 17 w poznańskiej katedrze odbędzie się kolejna prezentacja w ramach cyklu „Verba Sacra – Modlitwy katedr polskich” z udziałem aktora Teatru Narodowego Mariusza Bonaszewskiego. W jego interpretacji usłyszymy fragmenty Księgi Daniela. Oprawę muzyczną przygotowała prof. Elżbieta Karolak z Akademii Muzycznej. Wstęp wolny.

» Akcja Katolicka zaprasza w niedzielę 24 września do udziału w spotkaniu, które odbędzie się przy ul. Wieżowej 2/4 w ramach przygotowania do obchodów 10-lecia odnowienia AK w archidiecezji poznańskiej:
godz. 10 – ul. Wieżowa 2/4 w Poznaniu: konferencja, podsumowanie piątkowo-sobotnich spotkań z ks. prał. Józefem Niżnikiem
godz. 13 – Msza św.

» Inicjatywa Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała” w łączności z ruchami i wspólnotami katolickimi oraz środowiskiem dominikańskim Poznania serdecznie zaprasza na „Wielbienie Boga”, które odbędzie się na placu Wolności w Poznaniu, w niedzielę 24 września o godz. 16.

» W piątek 29 września o godz. 17.30 w katedrze odbędzie się
adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. dla członków grup modlitwy i czcicieli o. Pio z Pietrelciny. Dla nich także zostaną zorganizowane rekolekcje w domu rekolekcyjnym w Zaborówcu w terminie 20-22 października. Zapisy i informacje u ks. Andrzeja Herkta w parafii pw. św. o. Pio w Poznaniu lub pod nr. tel. 0608-398-930.

» Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kiekrzu przy ul. Kierskiej 10 zaprasza wszystkich chętnych oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny w jej 101. rocznicę urodzin i w 68. rocznicę jej narodzin dla nieba na uroczystą Mszę św. w niedzielę 8 października o godz. 10.30.

» W piątek 15 września odbyła się archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. Mszy św. przewodniczył bp Grzegorz Balcerek.

» We wtorek 8 września podczas głównych uroczystości odpustowych w parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu zostały poświęcone organy po ich gruntownym remoncie. Sprowadzono je do kościoła w 1946 r. i według opinii fachowców były najlepszym tego typu instrumentem, znajdującym się w wiejskich parafiach Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki