Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» O światło Ducha Świętego i odwagę dla rządzących Polską, aby do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mógł zostać wprowadzony zapis chroniący życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci będą się modlić w kościołach co niedzielę, aż do 26 listopada, wierni diecezji sandomierskiej. Zarządzenie takie wydał biskup sandomierski Andrzej Dzięga w związku...

» O światło Ducha Świętego i odwagę dla rządzących Polską, aby do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mógł zostać wprowadzony zapis chroniący życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci będą się modlić w kościołach co niedzielę, aż do 26 listopada, wierni diecezji sandomierskiej. Zarządzenie takie wydał biskup sandomierski Andrzej Dzięga w związku z inicjatywą zmierzającą do zmiany zapisu w konstytucji o prawnej ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

» Z podziękowaniami za tegoroczne plony przybyli w uroczystość Matki Boskiej Siewnej do sanktuarium maryjnego w Licheniu pielgrzymi i rolnicy z okolicznych gmin. Wzięli oni udział we Mszy św. w bazylice mniejszej, na zakończenie której poświęcono ziarna zbóż przed jesiennymi zasiewami.

» O równe traktowanie ludzi biednych i bogatych oraz o niesienie pomocy chorym i cierpiącym zaapelował w niedzielę 10 września do wiernych podczas Wielkiego Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w podpoznańskich Tulcach wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

» Około 10 tys. pielgrzymów zgromadziło się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie w archidiecezji białostockiej. Większość z nich przybyła do sanktuarium pieszo w XXII Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymce. Mszy św. przewodniczył abp senior Stanisław Szymecki.

» Uroczystą Mszą św. w Mórkowie koło Leszna w Wielkopolsce członkowie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej zainaugurowali całoroczne obchody 75-lecia istnienia swego zgromadzenia.

» Ameryka oczekuje na księży z Polski, a także na kandydatów do tamtejszych seminariów – powiedział KAI po powrocie ze Stanów Zjednoczonych biskup tarnowski Wiktor Skworc. Przewodniczący Komisji Misyjnej Episkopatu Polski przez prawie dwa tygodnie odwiedzał środowiska polonijne.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki