Logo Przewdonik Katolicki

Przyszli do domu Matki

Hubert Kubica
Fot.

Matko Boża Tulecka, naucz nas słuchać wszystkiego, co mówi do nas Duch Święty i dopomóż nam chwalić go naszym językiem mówił abp Stanisław Gądecki 10 września podczas Sumy odpustowej, będącej kulminacją Wielkiego Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach. Tradycyjnie uczestniczyło w nim ok. 12 tys. wiernych. Już od wczesnego rana przybywały do Tulec...

– Matko Boża Tulecka, naucz nas słuchać wszystkiego, co mówi do nas Duch Święty i dopomóż nam chwalić go naszym językiem – mówił abp Stanisław Gądecki 10 września podczas Sumy odpustowej, będącej kulminacją Wielkiego Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tulcach. Tradycyjnie uczestniczyło w nim ok. 12 tys. wiernych.

Już od wczesnego rana przybywały do Tulec liczne pielgrzymki piesze i rowerowe z poznańskich i podpoznańskich parafii. – Ludzie przynoszą Matce swoje problemy, których mają sporo, bo życie nie jest łatwe – mówi ks. proboszcz Marek Matyba, kustosz sanktuarium w Tulcach.

Po dojściu na miejsce pielgrzymki kierowały się do miejscowego kościoła, gdzie znajduje się słynąca łaskami figura Matki Bożej Tuleckiej. W południe na placu przy kościele rozpoczęła się Suma odpustowa. Podczas homilii metropolita poznański zaapelował o niesienie pomocy cierpiącym i chorym oraz o równe traktowanie ludzi bogatych i biednych.

Odpust rozpoczął się w niedzielę 3 września. Jego hasłem były słowa szczególnie ważne dla Jana Pawła II: „Przez Maryję cały Twój, Panie”. W tygodniu odpustowym rozważano kolejne encykliki polskiego Papieża. – Chcieliśmy się nad nimi zastanowić i pogłębić naszą wiarę od strony intelektualnej – tłumaczy ks. Matyba.

W sobotni wieczór 9 września Mszą św. zainaugurowano obchody 10-lecia wznowienia działalności Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Liturgii przewodniczył bp Henryk Tomasik, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, który zachęcał młodych, aby się zrzeszali w celu głoszenia wiary swoim rówieśnikom.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki