Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» W Sieradzu oddano do użytku Gminne Gimnazjum przy ul. Armii Krajowej; przecięcia wstęgi dokonał wójt gminy Sieradz Henryk Świniarski. Patronem gimnazjum jest Papież Jan Paweł II, którego opiece powierzono społeczność szkolną podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny. W uroczystościach uczestniczyli goście: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, kuratorium oświaty i lokalnych...

» W Sieradzu oddano do użytku Gminne Gimnazjum przy ul. Armii Krajowej; przecięcia wstęgi dokonał wójt gminy Sieradz Henryk Świniarski. Patronem gimnazjum jest Papież Jan Paweł II, którego opiece powierzono społeczność szkolną podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny. W uroczystościach uczestniczyli goście: przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, kuratorium oświaty i lokalnych władz samorządowych.

» Imię Jana Pawła II otrzymało II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli. Oficjalne uroczystości z wręczeniem sztandaru odbyły się 1 września i zapoczątkowały obchody 50-lecia istnienia szkoły, która przez ostatnich 16 lat nie miała patrona. Wcześniej, przez 28 lat, nosiła imię Małgorzaty Fornalskiej.

» 5 września w par. NSPJ w Turku przebywał biskup diecezji Carolina w Brazylii José Egito Soares Filho OFMCap. Towarzyszył mu pochodzący z Turku o. Andrzej Włodarczyk OFMCap. O godz. 8 wierni uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez księdza biskupa, o. Włodarczyka i proboszcza parafii ks. Marka Kasika. W słowie do wiernych bp Filho podkreślił, że podczas dziesięciodniowego pobytu w Polsce modli się o „tak potrzebne Brazylii powołania kapłańskie”. Świadczy o tym np. fakt, że w ubogiej diecezji Carolina biskup ma do pomocy piętnastu kapłanów. Na zakończenie liturgii dostojny gość udzielił wiernym pasterskiego błogosławieństwa. Pamiątką jego wizyty jest wpis w kronice parafialnej.

» 7 września Mszą św. koncelebrowaną o godz. 6.30 w klasztorze Ojców Franciszkanów we Włocławku pod przewodnictwem biskupa Wiesława A. Meringa rozpoczęła się 400. Piesza Pielgrzymka Włocławska do Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej Pani Mazowsza i Kujaw. Koncelebransami byli ks. prał. Stanisław Waszczyński i ks. prał. Teodor Lenkiewicz. Homilię wygłosił pasterz diecezji; ksiądz biskup zachęcał pielgrzymów do „wypłynięcia na głębię i zarzucenia sieci na połów” i prosił ich o modlitwę w intencji diecezji, Włocławka i Polski. Duchowymi przewodnikami 120 pielgrzymów byli o. Eryk Hoppe OFM, dk. Konrad Abrahamowicz i siostry zakonne. Następnego dnia do skępskiego sanktuarium udało się autokarami blisko dwustu pątników. Wszyscy uczestniczyli w uroczystości odpustowej, w tym roku szczególnie obchodzonej z racji 250. rocznicy koronacji słynącej cudami figury Matki Bożej Skępskiej. Pielgrzymi powrócili do domów 9 września.

» Laureatem 15. Międzynarodowych Spotkań Rodzin Muzykujących, odbywających się w Dobrym Mieście, została „Drużyna Wawrzyna” ze Zduńskiej Woli. Grupa otrzymała również nagrodę publiczności. Władysław Wawrzyniak poinformował, że jego „Drużyna” przygotowuje się do udziału w 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Gratulujemy sukcesu, życzymy kolejnych, a przede wszystkim radości z rodzinnego muzykowania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki