Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski
Fot.

» Przypowieść z Ewangelii o cudownym rozmnożeniu stała się myślą przewodnią diecezjalnych rekolekcji dla kapłanów. Od 21 do 23 sierpnia nauki w Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na Piaskach głosił ks. Waldemar Hanas, redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego. Zdaniem rekolekcjonisty, współczesny kapłan jest często bezradny wobec problemów świata. Na...

» Przypowieść z Ewangelii o cudownym rozmnożeniu stała się myślą przewodnią diecezjalnych rekolekcji dla kapłanów. Od 21 do 23 sierpnia nauki w Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na Piaskach głosił ks. Waldemar Hanas, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”. Zdaniem rekolekcjonisty, współczesny kapłan jest często bezradny wobec problemów świata. – Na szczęście Jezus daje nam swoje słowo i sakramenty, które możemy rozdawać i łamać jak ten chleb – przyznał ks. Hanas. W rekolekcjach brali udział duchowni z Brzozy, Bydgoszczy, Dziewierzewa, Kołaczkowa i Szubina.

» Do Bydgoszczy przyjechali harcerze z całej Polski. W tym roku organizatorem złazu dla ponad 300 osób była Komenda Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej. Uczestnicy wzięli udział w licznych spotkaniach, a także we Mszy św. w bydgoskiej katedrze.

» W Licheniu odbyła się 2 września V Ogólnopolska Pielgrzymka Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. W tym roku jej organizatorem był bydgoski oddział związku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył kapelan ks. kanonik Ryszard Pruczkowski.

» W Cielu 3 września odbędą się dożynki diecezjalne. Kończący się okres żniw jednoczy rolników z całej diecezji, którzy spotykają się na wspólnej modlitwie, aby dziękować za obfite plony.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki