Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Cztery tysiące wiernych wzięło udział w pielgrzymce po Sekwanie. Jej uczestnicy wypłynęli spod katedry Notre Dame w Paryżu ośmioma statkami, które zostały im oddane do dyspozycji za darmo. Była to trzecia tego typu pielgrzymka w ramach obchodów Święta Matki, zorganizowanego z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po raz pierwszy odbyła się ona podczas wizyty...

» Cztery tysiące wiernych wzięło udział w pielgrzymce po Sekwanie. Jej uczestnicy wypłynęli spod katedry Notre Dame w Paryżu ośmioma statkami, które zostały im oddane do dyspozycji za darmo. Była to trzecia tego typu pielgrzymka w ramach obchodów „Święta Matki”, zorganizowanego z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po raz pierwszy odbyła się ona podczas wizyty Papieża Jana Pawła II w Lourdes 15 sierpnia 2004 r.

» Od trzech lat w sierpniu w różnych miejscowościach Japonii odbywają się modlitwy zadośćuczynienia za grzech aborcji. Jest ona w tym kraju legalna i dokonywana powszechnie. Głównym elementem modlitw jest piesza pielgrzymka 17 sierpnia z katolickiej katedry w Mejiro do kościoła św. Ignacego w tokijskiej dzielnicy Yotsuya, podczas której pątnicy niosą figurę Matki Bożej.

» Krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży kontynuują pielgrzymkę po Czarnym Lądzie. Na trasie tej niezwykłej wędrówki znalazła się również diecezja Doumé Abong w Kamerunie, gdzie pracuje wielu polskich misjonarzy i której biskupem jest Polak Jan Ozga. Chociaż pielgrzymka ta była niespodziewana i spontaniczna, a sam krzyż wcześniej nie był tu w ogóle znany, ci, którzy mogli w niej uczestniczyć, wielokrotnie wyrażali wdzięczność za to, że również ukryte w buszu Doumé mogło doświadczyć zaszczytu przyjęcia tego znaku jedności z papieżem, Kościołem oraz z młodzieżą całego świata.

» Władze chińskie aresztowały dziennikarza Zan Aizonga za ogłoszenie serii artykułów na temat niszczenia kościołów i aresztowań protestantów we wschodniochińskiej prowincji Zhejiang. 37-letni reporter dziennika „Haiyang Bao” został zatrzymany po zamieszczeniu na kilku zagranicznych stronach internetowych wiadomości o zburzeniu kościoła w Xiaoshan i o starciach tysięcy wiernych z policją, gdy ta usiłowała zamknąć obiekt. Międzynarodowa organizacja dziennikarska, broniąca wolności wypowiedzi – Reporterzy bez Granic – zaapelowała o uwolnienie odważnego dziennikarza.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki