Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» W dniach 10-11 sierpnia w par. Opieki Matki Bożej w Osięcinach trwało całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, w które z inicjatywy Akcji Katolickiej włączyła się cała wspólnota parafialna. Na rozpoczęcie i zakończenie adoracji Msze św. odprawił proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Cabański. Sierpniowe czuwanie stało się w Osięcinach tradycją; termin, w którym...

» W dniach 10-11 sierpnia w par. Opieki Matki Bożej w Osięcinach trwało całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, w które z inicjatywy Akcji Katolickiej włączyła się cała wspólnota parafialna. Na rozpoczęcie i zakończenie adoracji Msze św. odprawił proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Cabański. Sierpniowe czuwanie stało się w Osięcinach tradycją; termin, w którym się odbywa, nie jest przypadkowy. Pozostaje w związku z licznymi sierpniowymi świętami maryjnymi, rocznicą Jasnogórskich Ślubów Narodu i rocznicami patriotycznymi. Wierni prosili Maryję o wstawiennictwo u Boga w sprawach ważnych dla narodu polskiego, o wyzwolenie z nałogu pijaństwa, nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła. Modlili się też o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.

» 13 sierpnia o godz. 15.30 na Jasną Górę dotarła pierwsza część Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskiej. Pielgrzymów powitał biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Ksiądz biskup podziękował im za podjęty trud; wyraził też nadzieję, że „rekolekcje w drodze” wydadzą w przyszłości obfite owoce. Następnie pielgrzymi trwali na osobistej modlitwie, kontemplując Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 20 na Wałach Jasnogórskich rozpoczęła się Eucharystia wieńcząca piesze pielgrzymki diecezjalne. Przewodniczył jej biskup kielecki Kazimierz Ryczan, homilię wygłosił ordynariusz radomski Zygmunt Zimowski. Najświętszą Ofiarę sprawowało prawie dwustu kapłanów; wśród licznych biskupów był ksiądz biskup Wiesław A. Mering i bp sosnowiecki Adam Śmigielski, który poprowadził Apel Jasnogórski.
Po Mszy św. większość pielgrzymów powróciła do domów. Dwieście osób pozostało, by uczestniczyć w uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Na 26 sierpnia planowane było przybycie na Jasną Górę członków pielgrzymki sieradzkiej i zduńskowolskiej, tradycyjnie biorących udział w uroczystości odpustowej Matki Bożej Częstochowskiej.

» 10 września w par. św. Prokopa w Konecku odbędą się Dożynki Diecezjalne 2006 pod patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego. Obchodom towarzyszyć będzie hasło: „Trwajcie mocni w wierze”.
9.30 – zbiórka delegacji przy kościele parafialnym,
10.00 – powitanie i uroczyste otwarcie dożynek,
11.00 – korowód dożynkowy,
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa.
Po Mszy św. prezentacja wieńców dożynkowych, podsumowanie konkursu „Wieniec dożynkowy”, wręczanie odznaczeń i nagród zasłużonym rolnikom. Na zakończenie występy zespołów folklorystycznych i zaproszonych artystów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki