Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Plac przed katedrą Notre-Dame w Paryżu otrzymał imię Papieża Jana Pawła II. Decyzję tę podjęła Rada Paryża na wniosek socjalistycznego mera stolicy Francji, Bertranda Delanoë. » Po audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie Hans Blix, były ONZ-owski inspektor rozbrojeniowy w Iraku, przekazał Ojcu Świętemu raport na temat broni biologicznej, chemicznej...

» Plac przed katedrą Notre-Dame w Paryżu otrzymał imię Papieża Jana Pawła II. Decyzję tę podjęła Rada Paryża na wniosek socjalistycznego mera stolicy Francji, Bertranda Delanoë.

» Po audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie Hans Blix, były ONZ-owski inspektor rozbrojeniowy w Iraku, przekazał Ojcu Świętemu raport na temat broni biologicznej, chemicznej i nuklearnej zgromadzonej w arsenałach na świecie. Dzień wcześniej dokument ten otrzymał prezydent Włoch Giorgio Napolitano.

» Kościół w Indiach zainicjował kampanię mającą wykorzenić rozpowszechniony w tym kraju proceder zatrudniania nieletnich. Szacuje się, że co roku na świecie do pracy zmuszanych jest ponad 200 milionów dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Największą grupę stanowią dziewczynki poniżej 16. roku życia.

» W Karagandzie odbyły się pierwsze na terenie Kazachstanu święcenia kapłańskie. W tamtejszej katedrze św. Józefa z rąk abp. Jana Pawła Lengi przyjęli je księża Mariusz Kowalski i Nikołaj Mamiejew. Są oni pierwszymi absolwentami utworzonego przed ośmiu laty seminarium w Karagandzie.

» Papież Benedykt XVI mianował kard. Renato Martino, przewodniczącego Papieskich Rad „Iustitia et PAX” oraz ds. Migrantów i Podróżujących, swoim specjalnym wysłannikiem na obchody 25-lecia nawiązania przez Singapur stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Odbędą się one w dniach 21-23 czerwca. W bieżącym roku minie też dwadzieścia lat od wizyty, którą złożył w Singapurze Jan Paweł II.

» Episkopat Chile postanowił pomóc katolikom w przeżyciu piłkarskich mistrzostw świata po chrześcijańsku. Na swojej stronie internetowej biskupi umieścili blok refleksji, świadectw, dokumentów i propozycji mających na celu spojrzenie na tegoroczny mundial oczami wiary. Zdaniem biskupów nie można oddzielać piłki nożnej i Boga, a dzieje się tak, gdy zamiast na Mszę św. idzie się w niedzielę na mecz.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki