Logo Przewdonik Katolicki

DRUŻYNA Jana Pawła II

Marta Oganiaczyk
Fot.

Zaczęło się banalnie, od koleżeńskiego grania w piłkę nożną na placu sąsiadującym z kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Charłupi Małej. Często również z (byłym już) wikariuszem, ks. Adamem Grabowskim. Zatem - dość zwyczajny jest początek przedsięwzięcia, które już dziś przynosi dobre owoce. Z grupy chłopców grających w piłkę utworzony został przy...

Zaczęło się banalnie, od koleżeńskiego grania w piłkę nożną na placu sąsiadującym z kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Charłupi Małej. Często również z (byłym już) wikariuszem, ks. Adamem Grabowskim. Zatem - dość zwyczajny jest początek przedsięwzięcia, które już dziś przynosi dobre owoce.


Z grupy chłopców grających w piłkę utworzony został przy parafii zespół, drużyna piłkarska, którą na cześć Papieża Jana Pawła II nazwano "JP II". Zawodnicy mają bardzo bojowego ducha: chcą trenować, chcą przeznaczać swój wolny czas na strzelanie goli (czasami Panu Bogu w okno...). Sukcesem jest zajęcie przez nich pierwszego miejsca na Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej w Lipnie, jeszcze przed oficjalnym powstaniem drużyny. Wspomnę, że przed wyjazdem na turniej ks. Bronikowski obiecał zawodnikom piłkę... choć za jeden wygrany mecz. Gdy okazało się, że zostali zwycięzcami turnieju, działania na rzecz powołania drużyny nabrały tempa.
W niedzielę 21 sierpnia br. bp Stanisław Gębicki podczas popołudniowej Eucharystii pobłogosławił zawodników i ich sportowe stroje, ufundowane przez proboszcza parafii ks. Mariana Bronikowskiego. W liturgii uczestniczyła również ministrancka drużyna "Lolki" z parafii Kłocko, powstała dla uczczenia 25. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Biskup skierował do chłopców kilka słów, podzielił się doświadczeniem i udzielił rad, a po Mszy św. dołączył do grona kibiców meczu drużyn "JP II" i "Lolki". Księdzu proboszczowi trudno było kibicować, gdyż to z jego inicjatywy powołano obie drużyny; dlatego zaznaczył, że chodzi o to, by we wszystkich meczach zwyciężał "duch Jana Pawła II i młodość, której bez reszty służył Ojciec Święty". Wspomniany mecz zakończył się, po rzutach karnych, wygraną drużyny z Charłupi.
Obecnie drużyną "JP II" opiekuje się wikariusz, ks. Sebastian Adamkiewicz. Obu zespołom piłkarskim życzmy sukcesów i wytrwałości w duchu zdrowej rywalizacji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki