Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Instytut Pamięci Narodowej wszczął śledztwo w sprawie udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II, 13 maja 1981 r. Za wcześnie jednak mówić o polskim śladzie uważa rzecznik IPN Andrzej Arseniuk. » 110 lat polskich oblatów w Kanadzie oraz 50 lat oblackiej prowincji Matki Bożej Wniebowzięcia ten podwójny...

» Instytut Pamięci Narodowej wszczął śledztwo w sprawie udziału komunistycznych służb specjalnych w zamachu na Jana Pawła II, 13 maja 1981 r. – Za wcześnie jednak mówić o „polskim śladzie” – uważa rzecznik IPN Andrzej Arseniuk.

» 110 lat polskich oblatów w Kanadzie oraz 50 lat oblackiej prowincji Matki Bożej Wniebowzięcia – ten podwójny jubileusz upamiętnia okolicznościowy kongres w Ontario. Głównym celem kongresu jest dowartościowanie ogromnego wkładu polskich oblatów w budowanie Kościoła w Kanadzie oraz odczytanie na nowo charyzmatu służenia ubogim we współczesnym świecie przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów oraz świeckich współpracowników.

» Pieśni maryjne po koreańsku rozbrzmiewały przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Tak modlili się pielgrzymi z Korei Południowej, którzy przyjechali prosić o zbawienie dla siebie, swoich rodzin oraz całego kraju. Wielu z nich to ludzie mający za sobą prześladowania z powodu wiary, którzy tutaj w modlitwie szukali pocieszenia i pomocy. Koreańska pielgrzymka przybyła do licheńskiego sanktuarium po raz piąty.

» W siódmą rocznicę ostatniej pielgrzymki Jana Pawła II do jego rodzinnego miasta, Wadowic, została przywieziona tutaj 2,5-metrowa figura Ojca Świętego. Pomnik z brązu, którego autorem jest Maksymilian Biskupski z Puszczy Mariańskiej, stanął tuż obok miejscowej bazyliki Ofiarowania NMP.

» W Krynicy-Zdroju rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Kultury Chrześcijańskiej. Impreza potrwa do 26 czerwca i jest poświęcona pamięci Jana Pawła II. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: biskup tarnowski Wiktor Skworc oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. W czasie spotkań zostaną zaprezentowane dzieła, utwory i myśli Jana Pawła II. Dla uczestników przygotowano koncerty, wystawy, prelekcje, nabożeństwa, a dla dzieci i młodzieży – warsztaty recytatorskie i zawody sportowe.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki