Logo Przewdonik Katolicki

Czarny weekend

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

649 wypadków, 68 zabitych, 892 osoby ranne i aż 3379 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców oto bilans tegorocznego długiego czerwcowego weekendu. Takiej liczby pijanych kierowców na polskich drogach jeszcze nie było. Większość nietrzeźwych miała ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, za co grozi nie tylko utrata prawa jazdy, konfiskata samochodu na poczet grzywny, ale też do dwóch...

649 wypadków, 68 zabitych, 892 osoby ranne i aż 3379 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – oto bilans tegorocznego długiego czerwcowego weekendu. Takiej liczby pijanych kierowców na polskich drogach jeszcze nie było. Większość nietrzeźwych miała ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, za co grozi nie tylko utrata prawa jazdy, konfiskata samochodu na poczet grzywny, ale też do dwóch lat więzienia.

„Rekordzista” weekendu miał 5,5, promila alkoholu we krwi. Spowodował w czwartek wypadek koło Miłomłyna (warmińsko-mazurskie), w którym zginęła jedna osoba.

Do jednego z najtragiczniejszych zdarzeń, którego sprawcą był pijany kierowca, doszło w nocy z soboty na niedzielę w Wodzisławiu Śląskim. Nietrzeźwy mężczyzna potrącił dwie kobiety i uciekł. Obie poszkodowane zginęły.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki