Logo Przewdonik Katolicki

Po Urbańskim

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Otoczenie prezydenta RP musi spełniać ponadstandardowe normy. Mimo iż czuję się całkowicie niewinny, uważam że do wyjaśnienia sprawy nie mogę pełnić dotychczasowej funkcji oświadczył szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański. Jego dymisja została przyjęta. Decyzja ta jest reakcją na publikację Rzeczpospolitej, która napisała, że Urbański...

„Otoczenie prezydenta RP musi spełniać ponadstandardowe normy. Mimo iż czuję się całkowicie niewinny, uważam że do wyjaśnienia sprawy nie mogę pełnić dotychczasowej funkcji” – oświadczył szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański. Jego dymisja została przyjęta.

Decyzja ta jest reakcją na publikację „Rzeczpospolitej”, która napisała, że Urbański prowadził spółkę „Kalejdoskop – Nowa Korporacja”. Firma utworzona jesienią 1998 roku zajmowała się produkcją programów dla kierowanej przez lewicę TVP, na czym zarobiła 300 tysięcy złotych. Stało się to możliwe dzięki temu, że jej współwłaścicielem był Ryszard Nawrat, prominentny działacz SLD z czasów rządu Leszka Millera, potem wojewoda dolnośląski.

Andrzej Urbański sześć lat temu zbył swoje udziały w spółce „Kalejdoskop – Nowa Korporacja”, do tej pory jednak figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowniczym jako ich właściciel.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki