Logo Przewdonik Katolicki

Jest taka gazeta - Na skraju

Marcin Jarzembowski
Fot.

Redakcja miesięcznika wydawanego w bydgoskiej parafii św. Łukasza Ewangelisty gościła przedstawicieli prasy katolickiej oraz ks. dr. Mariusza Kucińskiego. Spotkania mają na celu m.in. podjęcie efektywnej współpracy oraz wymianę doświadczeń. Skąd wziął się tytuł czasopisma? Łatwo rozszyfrować, gdy poszuka się na mapie Bydgoszczy ulicy Bora-Komorowskiego. To faktycznie ...

Redakcja miesięcznika wydawanego w bydgoskiej parafii św. Łukasza Ewangelisty gościła przedstawicieli prasy katolickiej oraz ks. dr. Mariusza Kucińskiego. Spotkania mają na celu m.in. podjęcie efektywnej współpracy oraz wymianę doświadczeń.

Skąd wziął się tytuł czasopisma? Łatwo rozszyfrować, gdy poszuka się na mapie Bydgoszczy ulicy Bora-Komorowskiego. To faktycznie – „skraj” miasta. Miejsce, w którym wznoszona jest nowa świątynia, jest oddalone od centrum – i to o kilkadziesiąt kilometrów. Opiekę nad wspólnotą i redakcją sprawuje proboszcz ks. Mirosław Pstrągowski. Swój niebagatelny wkład w tworzenie pisma wnoszą: Małgorzata Szala – redaktor naczelny i autorka większości tekstów, Michał Zarzyński, odpowiedzialny za skład, opracowanie graficzne i łamanie tekstu oraz księża – Mirosław Pstrągowski i Sylwester Wawrzyński.

Gazeta ukazuje się od 1998 roku i jest źródłem, z którego można czerpać informacje o bogatym życiu parafii oraz inicjatywach i programie duszpasterskim, realizowanym przez proboszcza. Wszystkich chętnych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej parafii: www.wol.bydgoszcz.pl.

Opracowano na podstawie relacji Mirosławy Kajzer

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki