Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane/Zapisane

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

- Unia Europejska staje się coraz bardziej fikcją i tworem, który nie ma specjalnego znaczenia. (...) Nikt nie przestrzega rezolucji. Wszyscy w całej Europie śmieją się z Parlamentu Europejskiego. Unia staje się przedmiotem drwin lider LPR Roman Giertych. - Nie lekceważę tego, że ktoś może być dyskryminowany ze względu na orientację seksualną, ale uważam, że temu rodzajowi...

- Unia Europejska staje się coraz bardziej fikcją i tworem, który nie ma specjalnego znaczenia. (...) Nikt nie przestrzega rezolucji. Wszyscy w całej Europie śmieją się z Parlamentu Europejskiego. Unia staje się przedmiotem drwin – lider LPR Roman Giertych.

- Nie lekceważę tego, że ktoś może być dyskryminowany ze względu na orientację seksualną, ale uważam, że temu rodzajowi dyskryminacji w porównaniu z innymi, została nadana zbyt wielka ranga. Tak naprawdę homoseksualizm stał się sprawą polityczną – Joanna Kluzik-Rostkowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.

- Niemcy pokrywają gazem ziemnym niemal jedną czwartą swego zapotrzebowania energetycznego. Jest to naszym zdaniem zbyt wiele, gdyż kraj staje się coraz bardziej zależny od importu energii. (...) Ponad jedną trzecią niemieckiego zapotrzebowania na gaz zaspokajają Rosjanie. Nowy rurociąg jeszcze zwiększy tę zależność. Z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Niemiec budzi to obawy – Fatih Birol, ekspert Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

- Rosja sprzedała w mijającym roku za granicę broń o wartości 5,3 mld dolarów. (...) To nieco mniej niż przed rokiem, lecz to dobry poziom – prezydent Rosji Władimir Putin.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki