Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

- 21 grudnia 2005 r. w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą Kazimierza Piwońskiego. Na widowni wśród licznych gości obecni byli bp Wiesław Alojzy Mering, ks. prał. Stanisław Waszczyński wikariusz biskupi na rejon włocławski, przedstawiciel władz oświatowych, nauczyciele, rodzice, wychowankowie, pracownicy administracyjni...

- 21 grudnia 2005 r. w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą Kazimierza Piwońskiego. Na widowni wśród licznych gości obecni byli bp Wiesław Alojzy Mering, ks. prał. Stanisław Waszczyński wikariusz biskupi na rejon włocławski, przedstawiciel władz oświatowych, nauczyciele, rodzice, wychowankowie, pracownicy administracyjni szkoły. Wczesnym wieczorem ksiądz biskup wziął udział w spotkaniu opłatkowym ze środowiskiem akademickim Włocławka, które odbyło się w świetlicy „Caritas”.

- 23 grudnia, w południe, w domu biskupów włocławskich odbyło się spotkanie opłatkowe pasterza diecezji z duchowieństwem przybyłym z terenu całej diecezji. W imieniu kapłanów życzenia bp. W. Meringowi złożył ks. prał. Wojciech Kochański – wikariusz biskupi na rejon koniński. Ordynariusz włocławski podziękował księżom za obecność i życzenia i wyraził wdzięczność za wsparcie modlitewne, po czym odczytał treść nominacji podpisanych przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Na ich podstawie kapelanami Jego Świątobliwości zostali: ks. kan. Lesław Witczak i ks. kan. Leszek Lewandowski, natomiast prałatem honorowym Jego Świątobliwości ks. prał. Grzegorz Karolak. Dzielenie się opłatkiem i życzenia oraz skromny poczęstunek zakończyły spotkanie. O godz. 15 bp W. Mering przybył do świetlicy „Caritas”, by podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia uczestnikom spotkania wigilijnego, zorganizowanego dla mieszkańców włocławskich schronisk dla bezdomnych. W spotkaniu uczestniczył również prezydent Włocławka Władysław Skrzypek. Obecnych 120 mieszkańców schronisk obdarowano świątecznymi paczkami.

- O północy 24 grudnia bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. – Pasterce w bazylice katedralnej i wygłosił homilię. Koncelebransami byli kapłani stanowiący Kapitułę Katedralną i kapłani diecezjalni. Po liturgii, w imieniu duchowieństwa i osób świeckich, świąteczne życzenia pasterzowi diecezji złożył ks. prał. Stanisław Waszczyński. Bp Mering przekazał zgromadzonym uroczyste apostolskie błogosławieństwo, o które poprosił Papieża Benedykta XVI w trakcie wizyty „ad limina apostolorum”. W dzień Narodzenia Pańskiego 25 grudnia o godz. 11 ksiądz biskup przewodniczył w katedrze Sumie pontyfikalnej, podczas której homilię wygłosił rektor WSD ks. dr Jacek Szymański. Liturgię uświetnił śpiew chóru katedralnego pod dyrekcją ks. prał. Józefa Nowaka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki