Logo Przewdonik Katolicki

Spotkanie ambasadorów Lednicy

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Blisko 60 młodych ludzi z całej Polski wzięło udział w trwającym od 21 do 23 kwietnia spotkaniu ambasadorów Lednicy. Dyskutowali o przyszłości Ruchu Lednickiego oraz tegorocznym spotkaniu młodych pod Bramą-Rybą. Ambasadorzy Lednicy spotkali się już po raz dziesiąty. Zlot rozpoczęło wspólne ognisko, które rozpalono późnym wieczorem na Polach Lednickich. W sobotę 22 kwietnia...

Blisko 60 młodych ludzi z całej Polski wzięło udział w trwającym od 21 do 23 kwietnia spotkaniu ambasadorów Lednicy. Dyskutowali o przyszłości Ruchu Lednickiego oraz tegorocznym spotkaniu młodych pod Bramą-Rybą.

Ambasadorzy Lednicy spotkali się już po raz dziesiąty. Zlot rozpoczęło wspólne ognisko, które rozpalono późnym wieczorem na Polach Lednickich. W sobotę 22 kwietnia młodzi ludzie zaprezentowali działalność ambasad lednickich, które funkcjonują w ich rodzinnych parafiach oraz zastanawiali się nad przyszłością Ruchu Lednickiego. Omówili także szczegóły tegorocznego spotkania młodych pod Bramą-Rybą oraz dyskutowali nt. stałych form duszpasterstwa młodzieży w ich parafiach. Jak tłumaczy Piotr Kielar, animator ambasad lednickich, było to swego rodzaju spojrzenie w przeszłość, jak i w przyszłość. – Pochwaliliśmy się swoimi osiągnięciami, podzieliliśmy doświadczeniami z działalności w swoich parafiach oraz zastanawialiśmy się, co robić, by idea spotkań lednickich była realizowana przez cały rok. Uczestnicy spotkania mieli także okazję bliżej zapoznać się z ideą tegorocznego apelu młodych pod Bramą-Rybą – dodaje Piotr Kielar.

W Polsce działa kilkanaście ambasad lednickich, które skupiają łącznie około 500 osób. Do największych i najaktywniejszych należą te istniejące w dużych miastach: Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej i Łodzi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki