Logo Przewdonik Katolicki

Wielkopostne rekolekcje nadzwyczajnych szafarzy

Lucyna Muniak
Fot.

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie zorganizowane zostały rekolekcje wielkopostne dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Uczestniczyło w nich 60 mężczyzn z niemalże wszystkich zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej. Czas wspólnej modlitwy i refleksji rozpoczął się uroczystą Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia....

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie zorganizowane zostały rekolekcje wielkopostne dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Uczestniczyło w nich 60 mężczyzn z niemalże wszystkich zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej.

Czas wspólnej modlitwy i refleksji rozpoczął się uroczystą Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia. Organizatorzy trzydniowych rekolekcji zadbali o to, by w programie spotkania znalazł się zarówno czas sprzyjający przeżyciom duchowym, wpisującym się w tajemnicę Wielkiego Postu, jak i czas na podjęcie refleksji teologiczno-duszpasterskiej, dotyczącej zwłaszcza tematyki liturgicznej. W trakcie tej części spotkania ks. dr Mieczysław Polak podzielił się z zebranymi refleksjami na temat parafii jako wspólnoty wspólnot, a ks. Krzysztof Stawski omówił istotę i zasady odmawiania Liturgii Godzin. Główne myśli zawarte w encyklice Benedykta XVI „Deus caritas est” oraz założenia tegorocznego programu duszpasterskiego dla archidiecezji gnieźnieńskiej przedstawił z kolei ks. dr Franciszek Jabłoński, główny koordynator i organizator rekolekcyjnego spotkania.

Nadzwyczajni szafarze mieli także okazję podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z podejmowaną posługą oraz postawić pytania dotyczące kwestii praktycznych związanych z liturgią, na które odpowiadał ks. Krzysztof Stawski. W programie spotkania rekolekcyjnego znalazła się także całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Na zakończenie spotkania szafarze dokonali również wyboru swoich władz. Prezesem nadzwyczajnych szafarzy archidiecezji gnieźnieńskiej został Daniel Słowiński z Zagórowa, wiceprzewodniczącym Wacław Gieburowski z parafii pw. św. Krzyża weWrześni, a sekretarzem Jacek Skowroński z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki