Logo Przewdonik Katolicki

Rekolekcje liderów Akcji Katolickiej

Marcin Makohoński
Fot.

W domu rekolekcyjnym sióstr pallotynek przy ul. Hożej w Gnieźnie, w dniach 24-25 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla liderów Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Modlitewne skupienie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez ks. kan. Zbigniewa Kapturczaka, proboszcza parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, oraz ks. Krzysztofa Redlaka, diecezjalnego asystenta...

W domu rekolekcyjnym sióstr pallotynek przy ul. Hożej w Gnieźnie, w dniach 24-25 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne dla liderów Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Modlitewne skupienie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez ks. kan. Zbigniewa Kapturczaka, proboszcza parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, oraz ks. Krzysztofa Redlaka, diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej. W wygłoszonej homilii ks. Kapturczak wskazał na potrzebę kształtowania w sobie otwartości na prawdę zawartą w słowie Bożym oraz ufne przyjmowanie i wypełnianie w swoim życiu woli Bożej.

Po Eucharystii ks. kan. Zbigniew Kapturczak przybliżył zgromadzonym historię życia bł. Radzyma Gaudentego, pierwszego biskupa gnieźnieńskiego, którego tysiąclecie śmierci obchodzimy w tym roku. Omówił także plan tegorocznych uroczystości milenijnych ku czci bł. Radzyma Gaudentego. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, liderzy Akcji Katolickiej wysłuchali konferencji ks. dr. Tomasza Głuszaka, który dokonał prezentacji myśli przewodnich zawartych w encyklice „Deus caritas est” Benedykta XVI.

Kolejny dzień rekolekcji, którego mottem były słowa: „Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie” (Łk 22,40), prowadził ks. dr Andrzej Bohdanowicz, wykładowca teologii moralnej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W swojej refleksji skoncentrował się on na temacie odpowiedzialności i troski katolików świeckich o właściwe kształtowanie swojego sumienia i rozwój życia duchowego. Kładąc szczególny akcent na potrzebę indywidualnego rozwoju duchowego każdego chrześcijanina, ks. Bohdanowicz mówił o wielu aspektach praktycznych dotyczących modlitwy, życia sakramentalnego, a zwłaszcza sakramentu pojednania i Eucharystii. Dzień skupienia zakończył się w sobotni wieczór Drogą krzyżową przygotowaną i prowadzoną przez liderów Akcji Katolickiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki