Logo Przewdonik Katolicki

Pierwsza w Polsce

Lucyna Muniak
Fot.

31 marca podczas uroczystej gali w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Przyznanie gnieźnieńskiej Caritas certyfikatu ISO jest wydarzeniem bez precedensu, i to w skali ogólnopolskiej. Jak bowiem podkreśliła podczas uroczystości Dagmara Żygowska dyrektor Branży Systems...

31 marca podczas uroczystej gali w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.

Przyznanie gnieźnieńskiej Caritas certyfikatu ISO jest wydarzeniem bez precedensu, i to w skali ogólnopolskiej. Jak bowiem podkreśliła podczas uroczystości Dagmara Żygowska – dyrektor Branży Systems and Services Certifications SGS, przyznającej certyfikaty ISO – Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jest pierwszą placówką charytatywną w Polsce, która otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Otrzymanie certyfikatu, poprzedzone wnikliwymi i szerokimi badaniami w zakresie sposobu zarządzania i organizacji pracy oraz efektywności podejmowanych działań, jest potwierdzeniem wdrożenia w firmie systemu ISO, który w znaczący sposób wpływa na skuteczność podejmowanych procesów produkcyjnych i jakość świadczonych usług.

Ks. Jacek Dziel, dyrektor gnieźnieńskiej Caritas, tłumaczy, że posiadanie certyfikatu ISO ułatwi pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej, co z kolei przekłada się na zakres, ale też i jakość działań podejmowanych przez organizację.

W uroczystej gali wręczenia Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 uczestniczyli: abp Henryk Muszyński, Krzysztof Michałkiewicz, minister pracy i polityki społecznej, a także przedstawiciele parlamentu, władz powiatowych i miejskich. Podczas uroczystości odczytano również list gratulacyjny od premiera Kazimierza Marcinkiewicza, którego na uroczystości reprezentowała Hanna Wujkowska, doradca prezesa Rady Ministrów ds. rodziny.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej istnieje od 1989 roku. W ramach swojej działalności statutowej pomaga osobom biednym, niepełnosprawnym, samotnym i przeżywającym trudne doświadczenia życiowe.

Prowadzi m.in. jadłodajnię dla ubogich w Centrum Pomocy Bliźniemu w Gnieźnie, opiekuje się dziećmi w Domu Dziecka „Bezpieczna Przystań” w Kołdrąbiu, niepełnosprawnymi uczestniczącymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kłecku i Gębicach. W Ośrodku Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie znajduje się m.in. punkt wczesnej interwencji dla niemowląt, pozwalający na wczesne diagnozowanie chorób i niepełnosprawności oraz wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego oraz medycznego dla osób niepełnosprawnych. W świetlicach środowiskowych w Chodzieży i Kruszwicy gnieźnieńska Caritas wspiera dzieci w pokonywaniu trudności szkolnych. Współpracuje też z pedagogami, kuratorami, sądami oraz ośrodkami pomocy społecznej. Instytucja pomaga codziennie w ten sposób ok. 80 osobom w systemie całodobowym i ok. 400 osobom w systemie dziennym.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki