Logo Przewdonik Katolicki

Zachować twarz

ks. prof. Jan Kanty Pytel
Fot.

Tryumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Ludzie krzyczący hosanna. Tak witali Go ci, którzy doświadczyli Jego słowa, dobroci i widzieli Jego niezwykłe cuda. Wydawać by się mogło, że nic i nikt nie będzie już w stanie zmienić ich postawy wobec Niego. Wystarczyło jednak kilka dni, a ci sami ludzie krzyczeli: Ukrzyżuj Go!. Co zrobić, aby zachować tę samą twarz...

Tryumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Ludzie krzyczący „hosanna”. Tak witali Go ci, którzy doświadczyli Jego słowa, dobroci i widzieli Jego niezwykłe cuda. Wydawać by się mogło, że nic i nikt nie będzie już w stanie zmienić ich postawy wobec Niego. Wystarczyło jednak kilka dni, a ci sami ludzie krzyczeli: „Ukrzyżuj Go!”.

Co zrobić, aby zachować tę samą twarz wobec Boga? Uczy nas tego „Wielkopostne mailowanie” i bp Wysocki w „Posłudze jednania”. O swoim kapłaństwie opowiadają nam abp Kamiński i stuletni ks. Obrembski z Wileńszczyzny. Mateusz Wyrwich przypomina zaś, co jako naród obiecywaliśmy Bogu przed laty.

Nasz tygodnik ciągle szuka właściwej formuły, aby jak najpełniej służyć swoim Czytelnikom. Od dłuższego już czasu otrzymywaliśmy uwagi, że właściwie można by zrezygnować z programu telewizyjnego, który i tak zamieszczaliśmy w dość okrojonej wersji. Informację o programach telewizyjnych można stosunkowo łatwo uzyskać w wielu bezpłatnych albo bardzo tanich wydawnictwach. Uznaliśmy, że korzystniejsze będzie nieco szersze omówienie szczególnie wartościowych programów telewizyjnych z danego tygodnia. Pozyskane strony przeznaczymy na dodatkowe materiały publicystyczne, zwłaszcza poświęcone rodzinie. Oczekujemy też na uwagi z Państwa strony.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki