Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa pewna jak... w banku

s. Janina Sabat USJK
Fot.

W połowie marca w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu odbyły się rekolekcje wielkopostne. Konferencje pokutne głosił ks. Paweł Chudzik MIC z Wilna. Podczas nich został utworzony Szkolny Bank Modlitwy. Każdy dzień rekolekcji rozpoczynał się inscenizacją scen z Ewangelii, co służyło wprowadzeniu uczniów w tematykę głoszonych w kościele konferencji. Po wspólnej dla Zespołu...

W połowie marca w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu odbyły się rekolekcje wielkopostne. Konferencje pokutne głosił ks. Paweł Chudzik MIC z Wilna. Podczas nich został utworzony Szkolny Bank Modlitwy.

Każdy dzień rekolekcji rozpoczynał się inscenizacją scen z Ewangelii, co służyło wprowadzeniu uczniów w tematykę głoszonych w kościele konferencji. Po wspólnej dla Zespołu Szkół Katolickich i Szkoły Podstawowej nr 7 Eucharystii odbyło się spotkanie z ks. Pawłem Chudzikiem, który opowiadał młodzieży o realiach pracy duszpasterskiej na Wileńszczyźnie.

Zwykle tętniące gwarem korytarze szkolne, w drugim dniu rekolekcji stały się miejscem modlitwy. Przeszli nimi uczniowie biorący udział w Drodze krzyżowej. Każdy z nich mógł przyłączyć się do dźwigających krzyż. W skupieniu słuchano rozważań przygotowanych przez młodzież ze szkolnego koła Caritas. Czym jest Szkolny Bank Modlitwy? Przede wszystkim wspaniałym, dobrze przygotowanym przedsięwzięciem. Każdy członek wspólnoty szkolnej może przekazać swoje intencje modlitewne „akcjonariuszom”, którzy deklarują systematyczną modlitwę (Koronka do Miłosierdzia Bożego), odprawianą zgodnie z regulaminem Banku w ustalonym czasie i z ustaloną częstotliwością, np. codziennie przez dwa tygodnie, trzy razy w tygodniu przez miesiąc, raz w tygodniu przez rok itd. Podjęta inicjatywa wyraziście ukazuje znaczenie modlitwy, uczy systematyczności i wytrwałości w jej praktykowaniu, a przy tym jednoczy szkolną społeczność.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki