Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Wierzę, że to moja matka wprowadziła Jana Pawła II do nieba powiedział w Sejmie Pierluigi Molla, syn św. Joanny Beretty Molli Włoszki, która oddała swoje życie w obronie poczętego w niej życia. W Sejmie odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Życia. Chcę podziękować za beatyfikację i kanonizację mojej matki synowi tej ziemi, Janowi...

» – Wierzę, że to moja matka wprowadziła Jana Pawła II do nieba – powiedział w Sejmie Pierluigi Molla, syn św. Joanny Beretty Molli – Włoszki, która oddała swoje życie w obronie poczętego w niej życia. W Sejmie odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Życia. – Chcę podziękować za beatyfikację i kanonizację mojej matki synowi tej ziemi, Janowi Pawłowi II – powiedział Molla podczas uroczystego posiedzenia sejmowej Komisji Rodziny i Praw Kobiet.

» Bp Piotr Jarecki został wiceprzewodniczącym Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). Na czele organizacji stanął bp Adrianus van Luyn z Holandii. Jej członkowie reprezentujący konferencje Episkopatów państw członkowskich Unii Europejskiej postanowili także podjąć inicjatywy mające na celu promowanie dialogu międzykulturowego.

» Nietypową pomoc wśród kobiet pragnących usunąć ciążę prowadzą bydgoscy jezuici i działająca przy kościele św. Andrzeja Boboli Diakonia Życia Duszpasterstwa Akademickiego „Arka”. Założyli oni telefon, którego numer umieścili wśród ogłoszeń aborcyjnych. Odbierając zgłoszenia od matek, które chcą się poddać aborcji, nakłaniają je do porzucenia takiego zamiaru. Dzięki ich determinacji udało się uratować kilkoro dzieci.

» Aktorka Ewa Błaszczyk, dziennikarz Mateusz Dzieduszycki, holenderski nauczyciel Jos van Lieshout oraz ks. Jan Bielański odebrali w Krakowie Medale św. Brata Alberta, przyznawane osobom i instytucjom przez Fundację św. Brata Alberta z Radwanowic pod Krakowem za pomoc chorym, niepełnosprawnym i ubogim. Uroczystość odbyła się w Teatrze im. Słowackiego w ramach VI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Albertiana 2006”.

» Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, jako pierwsza organizacja charytatywna w Polsce, otrzyma certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000. Oficjalne wręczenie dokumentu odbędzie się 31 marca w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki