Logo Przewdonik Katolicki

Stąd nasz ród

Lucyna Muniak
Fot.

Już po raz dwudziesty drugi gnieźnieński oddział Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana zaprasza na sympozjum Stąd nasz ród oraz pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha. W tym roku sympozjum odbędzie się 8 kwietnia. Przyświecać mu będzie hasło Polska i naród w 1040. rocznicę Chrztu Polski. Spotkanie rozpocznie się w auli Prymasowskiego Wyższego...

Już po raz dwudziesty drugi gnieźnieński oddział Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” zaprasza na sympozjum „Stąd nasz ród” oraz pielgrzymkę do grobu św. Wojciecha.

W tym roku sympozjum odbędzie się 8 kwietnia. Przyświecać mu będzie hasło „Polska i naród w 1040. rocznicę Chrztu Polski”. Spotkanie rozpocznie się w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie o godz. 10 wykładem ks. dr. hab. Bogdana Czyżewskiego, rektora PWSD w Gnieźnie, na temat: „Historyczna tożsamość narodu w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego”. Następnie zgromadzeni wysłuchają wykładu ks. dr. Mariana Aleksandrowicza, dyrektora Archiwum Archidiecezjalnego, pt. „Chrzest Polski – źródłem integrującym państwo i naród polski z Europą chrześcijańską”. Ziemowit Gawski, przewodniczący KS „Civitas Christiana”, przedstawi natomiast referat zatytułowany „O godność człowieka i narodu – milenijny program odnowy życia społecznego”.

Sympozjum zakończy się przejściem do katedry, gdzie pielgrzymów powita ks. kan. Jan Kasprowicz, kustosz sanktuarium św. Wojciecha. O godz. 12 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Muszyńskiego, podczas której modlić się będzie również młodzież uczestnicząca w II Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Gnieźnie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki