Logo Przewdonik Katolicki

Karnet

Barbara Sawic
Fot.

Do 2 kwietnia w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku trwać będzie wystawa Włocławskie towarzystwa sportowe w XIX i XX wieku, prezentująca w szerokim ujęciu chronologicznym genezę, rozwój i znaczenie miejscowych klubów sportowych w historii miasta. Eksponowane są też nagrody i trofea działających we Włocławku klubów i towarzystw sportowych. Od...

Do 2 kwietnia w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku trwać będzie wystawa „Włocławskie towarzystwa sportowe w XIX i XX wieku”, prezentująca w szerokim ujęciu chronologicznym genezę, rozwój i znaczenie miejscowych klubów sportowych w historii miasta. Eksponowane są też nagrody i trofea działających we Włocławku klubów i towarzystw sportowych.

Od 23 marca do 2 lipca można zwiedzać wystawę „O sztuce z głębi serca”, zorganizowaną w Muzeum Etnograficznym we Włocławku z okazji ćwierćwiecza miejscowego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Wystawa ma charakter retrospektywny. Znajdują się na niej eksponaty z różnych dziedzin sztuki ludowej: malarstwa na fajansie, rzeźby, haftu, garncarstwa, kowalstwa, plecionkarstwa i zdobnictwa wnętrz.

W ostatnim czasie Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku otrzymała w prezencie od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce księgozbiór składający się z blisko stu bogato ilustrowanych książek wydanych w ChRL, napisanych w różnych językach. Są wśród nich książki geograficzne, o chińskich tradycjach, religii, historii, kulturze, a także o chińskich potrawach, monetach czy instrumentach muzycznych. Nadto w prezencie biblioteka otrzymała wyroby chińskiego rękodzieła ludowego. Książki niebawem będą dostępne dla czytelników, zostanie też zorganizowana wystawa prezentująca wyroby rękodzielnicze z Państwa Środka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki