Logo Przewdonik Katolicki

…zaśpiewaliśmy z aniołami!

Adam Gajewski
Fot.

Świąteczny nastrój ponownie zagościł w Solcu Kujawskim. Znów rozbrzmiewały kolędy! W Soleckim Centrum Kultury niespodziewanie pojawiła się Święta Rodzina, weseli pasterze, dostojni Mędrcy ze Wschodu Otaczały ich rozśpiewane anioły. Skrzydlaci goście niebiańscy chętnie podejmowali się każdego zajęcia - już od samych wrót SCK, pełniących rolę "Anielskiej Recepcji",...

Świąteczny nastrój ponownie zagościł w Solcu Kujawskim. Znów rozbrzmiewały kolędy! W Soleckim Centrum Kultury niespodziewanie pojawiła się Święta Rodzina, weseli pasterze, dostojni Mędrcy ze Wschodu… Otaczały ich rozśpiewane anioły.Skrzydlaci goście niebiańscy chętnie podejmowali się każdego zajęcia - już od samych wrót SCK, pełniących rolę "Anielskiej Recepcji", towarzyszyli widzom przybyłym na tegoroczny "Przegląd Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju". Wszystkich prowadzili na salę widowiskową.

Na scenie "Smerfy", "Motyle"…W pierwszej części "Przeglądu" wystąpiły dzieci z soleckich przedszkoli i szkół podstawowych. Mogliśmy zobaczyć jasełka w wykonaniu zespołów z Przedszkola Publicznego "Promyczek" (grupy: "Smerfy", "Biedronki", "Motyle"), zespołu "Bratki" z Przedszkola Niepublicznego "Reksio", dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek, uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4, podopiecznych Społecznej Świetlicy Terapeutycznej "Iskierka" ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wystąpił też zespół Dziecięcej Służby Maryi z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
"Dzień jeden w roku" to tytuł montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez grupę teatralną "Kurtynka" z Soleckiego Centrum Kultury. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawiły zaś "Próbę anielskiego chóru".

Na skrzyżowaniu "Świątecznych ulic"Drugą część programu otworzyło przedstawienie teatralne pt. "Świąteczna ulica", przygotowane przez sekcję teatralną SCK. Spektakl o tym samym tytule wystawiło też koło teatralne Gimnazjum Publicznego. Inne inscenizacje to m.in.: "Zasiądźmy do wspólnej Wigilii", "Wigilia u Boryny". Wymowne tytuły mówią same za siebie… Święta Bożego Narodzenia zawsze niosą ze sobą wiele ciepła, serdeczności - tak potrzebnych w otaczającym nas zgiełku, chaosie. W każdym przedstawieniu starano się więc jak najpełniej odtworzyć świąteczną atmosferę.
"Przegląd" zakończył występ zespołu "Solecczanie". Impreza w Soleckim Centrum Kultury udała się ze wszech miar. Najmłodszy uczestnik "Przeglądu" liczył sobie… trzy latka! Na scenie zaprezentowało się piętnaście grup - razem około 350 osób! Młodzi aktorzy urzekali publiczność z jednej strony swą dziecięcą szczerością i spontanicznością, z drugiej zaś autentycznym talentem. Najważniejsze, iż całej społeczności lokalnej przynieśli znów betlejemską radość. Matka Teresa z Kalkuty pisała: "Zawsze, ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę - jest Boże Narodzenie".

Na podstawie tekstu Tomasza Rudnego
(gazeta parafialna "Vox Cordis")

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki