Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

W filmie zrobiono ze mnie pijaczkę i analfabetkę, a mojego syna ubrano w mundur zomowca. Aktorka, która odgrywa moją postać, całuje Wałęsę w rękę i dziękuje mu za skok przez stoczniowy płot. A przecież ja cały czas mówię, że Wałęsa został przywieziony na strajk w sierpniu 1980 r. motorówką Marynarki Wojennej - Anna Walentynowicz o najnowszym - inspirowanym jej życiorysem -...

W filmie zrobiono ze mnie pijaczkę i analfabetkę, a mojego syna ubrano w mundur zomowca. Aktorka, która odgrywa moją postać, całuje Wałęsę w rękę i dziękuje mu za skok przez stoczniowy płot. A przecież ja cały czas mówię, że Wałęsa został przywieziony na strajk w sierpniu 1980 r. motorówką Marynarki Wojennej - Anna Walentynowicz o najnowszym - inspirowanym jej życiorysem - filmie Volkera Schloendorffa.

Przede wszystkim chciałbym, żeby bali się mnie przestępcy, a po drugie - leniwi, nieudolni, skorumpowani, uwikłani urzędnicy i funkcjonariusze. A z tego wynika, że nie chciałbym, aby obawiali się mnie wszyscy inni. Ja wiem, że minister, zwłaszcza w tym resorcie, musi być twardy - wicepremier Ludwik Dorn, szef MSWiA.

Poprosiliśmy Rosję, aby użyła swego autorytetu i pomogła nam osiągnąć z pewnymi naszymi sąsiadami porozumienie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i zastraszania Iraku - iracki minister spraw zagranicznych Hosziar Zebari.

Jestem przekonany, że jesteśmy Republiką Czeską, a nie prowincją Unii Europejskiej. Dla mnie flaga czeska jest dominująca, nie do zastąpienia i nie powinna być zasłonięta przez żadną inną flagę - prezydent Czech Vaclav Klaus o braku flagi UE na swojej siedzibie.

opr.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki