Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Marcin Jarzembowski
Fot.

- Msza Święta za dusze podopiecznych Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki została odprawiona 20 listopada w bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników. Świątynia na bydgoskich Wyżynach zgromadziła wielu bliskich, przyjaciół i znajomych osób, które w placówce spędziły ostatnie chwile swojego życia. Każdego roku podczas modlitwy wspomina się wszystkich zmarłych, którymi za życia...

- Msza Święta za dusze podopiecznych Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki została odprawiona 20 listopada w bydgoskim sanktuarium Nowych Męczenników. Świątynia na bydgoskich Wyżynach zgromadziła wielu bliskich, przyjaciół i znajomych osób, które w placówce spędziły ostatnie chwile swojego życia. Każdego roku podczas modlitwy wspomina się wszystkich zmarłych, którymi za życia opiekowało się Hospicjum im. ks. Jerzego.

- Od 18 do 20 listopada w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy trwało spotkanie księży asystentów, kierownictwa i członków oddziałów parafialnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z terenów diecezji bydgoskiej. W przeddzień uroczystości Chrystusa Króla zaplanowano m.in. wyjazd do Mogilna.

- Przypominamy: stała pora telewizyjnej transmisji niedzielnej Mszy św., realizowana przez regionalny ośrodek TVP, została wyznaczona na godz. 8.45.

- W poniedziałek 21 listopada rozpoczęła się wizyta biskupów "Ad limina Apostolorum" - "Do progów apostolskich", w czasie której pasterze lokalnego Kościoła spotykają się z Ojcem Świętym i przedstawiają mu sprawozdanie o stanie powierzonych im diecezji. Do Watykanu udał się także bp Jan Tyrawa. Dla diecezji bydgoskiej było to pierwsze tego typu spotkanie.

- Po raz kolejny 4 grudnia będzie obchodzony Dzień Modlitw za Bezrobotnych. Z tej okazji - oprócz spotkań modlitewnych - w diecezji bydgoskiej zaplanowano zbiórkę pieniężną do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Oprac.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki