Logo Przewdonik Katolicki

Serce dla Lwowa

Błażej Tobolski, Adam Suwart, PK
Fot.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas otwartych serc i szczególnej troski o drugiego człowieka, w którym przychodzi do nas Bóg. Poznański Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, wzorem lat ubiegłych, organizuje świąteczną akcję charytatywną na rzecz Polaków zamieszkałych w dawnych polskich województwach: lwowskim i tarnopolskim. Akcja...

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas otwartych serc i szczególnej troski o drugiego człowieka, w którym przychodzi do nas Bóg.Poznański Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, wzorem lat ubiegłych, organizuje świąteczną akcję charytatywną na rzecz Polaków zamieszkałych w dawnych polskich województwach: lwowskim i tarnopolskim. Akcja obejmuje dzieci, młodzież oraz najbiedniejsze polskie rodziny, a szczególnie osoby chore, starsze i samotne.
Poza środkami finansowymi możemy im pomóc przynosząc: trwałe środki żywnościowe (konserwy, kaszę, mąkę, cukier, kawę, kakao, słodycze itp.), artykuły higieniczne, szkolne, zabawki, kasety magnetofonowe i wideo z bajkami, piosenkami itp. Bardzo mile będą widziane kartki, listy i życzenia od młodzieży - poznańskich ofiarodawców. Wszystkie dary przekazywane są bez pośrednictwa.
Baza akcji mieści się w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu przy ul. św. Szczepana 3 (Dębiec). Dary będą przyjmowane w dniach od 21 do 29 listopada 2005 r. w godz. 16-18.
Środki pieniężne można wpłacać na nr konta Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich: 06-1020-4027-0000-1302-0293-3455.
Członkowie Towarzystwa i tym razem liczą na pozytywny oddźwięk ze strony społeczeństwa poznańskiego, które każdego roku ofiarnie uczestniczy w tej świątecznej akcji.
Wszyscy ofiarodawcy zaproszeni są na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w środę 14 grudnia 2005 r. o godz. 17 w Sali Kominkowej Centrum Kultury Zamek. Zostanie tam przedstawiona relacja z wyjazdu do Lwowa z darami oraz zaprezentowany program artystyczny "Lwowskie krajobrazy serdeczne", oparty na piosenkach i wierszach o Lwowie, autorów przedwojennych i współczesnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki